Materiał Partnera

Zalety SPA w pensjonacie

Zalety SPA w pensjonacie

 Kiedy wyjeżdżamy na urlop, na pierwszym miejscu stawiamy relaks i wypoczynek. Chcemy odpocząć od zgiełku miasta, zapomnieć o troskach i odprężyć się w przyjemnym miejscu. Odskocznię od dnia codziennego znajdziemy w pensjonacie ze SPA. Przyjemne kąpiele w jacuzzi i saunowanie z bliską osobą niweluje stres i zmęczenie oraz wprawia w dobry nastrój. Dlaczego jeszcze warto korzystać z takiej formy relaksu?

 Zdrowe saunowanie w zasięgu ręki

 Główną zaletą wypoczynku ze SPA w pensjonacie jest nieograniczony dostęp do usług zapewniających wypoczynek i relaks. Do tego saunowanie jest bardzo zdrowe. Jeśli będziemy regularnie korzystać z sauny (również po powrocie do domu), gorąca terapia dla ciała i ducha pomoże nam:

  • Oczyścić organizm, pozbywając się szkodliwych toksyn,
  • Wzmocnić układ odpornościowy,
  • Poprawić stan naszej skóry - stanie się jaśniejsza i zdrowsza,
  • Zintensyfikować przemianę materii - może przyspieszyć spalanie kalorii, ale konieczna jest również dieta i aktywność sportowa aby zaobserwować działanie odchudzające
  • Zregenerować mięśnie,
  • Usunąć skutki stresu i odprężyć się.

 Ponadto, sauna stanowi uzupełnienie podstawowej terapii stosowanej przy różnego rodzaju schorzeniach, w tym chorobach reumatycznych, zmianach zwyrodnieniowych, rwie kulszowej, przykurczach mięśniowo-stawowych, nawracających infekcjach górnych dróg oddechowych, nieżytach żołądka, kamicy czy infekcjach pęcherza moczowego.

 Już kilka zabiegów podczas pobytu pozwoli nam odkryć zalety SPA i cieszyć się pozytywnymi efektami, jakie zapewnia naszemu ciału.

Rodzaje sauny - jaką wybrać?

 W pensjonatach ze SPA można korzystać z kilku rodzajów saun. Poznajmy kilka z nich:

  • Sauna fińska - tzw. sucha sauna. Niewielki pokój z drewnianymi ławami jest ogrzewany do temperatury 80-100 stopni Celsjusza. Można w niej przebywać w bawełnianym ręczniku albo jeśli nie czujemy się skrępowani - nago,
  • Infrared - sauna nazywana również sauną na podczerwień. Mogą z niej korzystać osoby, dla których nie jest wskazane przebywanie w saunie suchej albo mokrej. 80 procent energii z promieniowania podczerwonego wnika w głąb naszego ciała, a ciepło rozgrzewa narządy wewnętrzne, tkankę tłuszczową i mięśnie bez konieczności oddziaływania wysoką temperaturą i dużą wilgotnością powietrza,
  • Łaźnia parowa - to kąpiele w gorącej parze, doceniane już przez starożytnych Rzymian. Z racji dużej wilgotności, która w niej panuje, nie jest zbudowana z drewna, ale z płytek ceramicznych. W łaźniach parowych panuje temperatura ok. 40-46 stopni Celsjusza, a największe znaczenie ma właśnie wspomniana 100-procentowa wilgotność powietrza.
 Po gorącej terapii w saunie fińskiej i parowej powinniśmy schłodzić się zimną wodą. Taki zabieg, choć wydaje się przerażającym wyzwaniem dla gorącego ciała, zagwarantuje mu tylko dodatkową przyjemność i zapewni więcej korzyści korzystania z kąpieli parowej - mówi nasz rozmówca z Pensjonatu Borowy Dwór.

Kąpiele w jacuzzi

 W SPA czekają na nas również odprężające kąpiele w jacuzzi. Jacuzzi także pozytywnie działa na nasze zdrowie. Bąbelkowe kąpiele szczególnie przydadzą się osobom przemęczonym i zestresowanym. Jacuzzi pomaga także przy bólach mięśni, relaksuje i usprawnia krążenie krwi. Wiele osób cierpiących na nadwyrężenia mięśni, kontuzje i dolegliwości bólowe kręgosłupa czy niedogodności związane z artretyzmem, także odczuwa poprawę. Kąpiele mogą wyleczyć z bezsenności i napięciowego bólu głowy. Są bezpieczne nawet dla przyszłych mam! Jak widzisz, wypoczynek w pensjonacie ze SPA jest sposobem na prawdziwy relaks i odprężenie. W takich ośrodkach każdy znajdzie atrakcje dla siebie!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz