Artykuł sponsorowany

Zalety przyczep aluminiowych

Zalety przyczep aluminiowych

Niejednokrotnie w życiu zdarzają się sytuacje wymagające zastosowania pojemnego bagażnika. Przeprowadzka, remont czy może zakup mebli. Duża liczba przedmiotów nie zawsze jest w stanie zmieścić się w bagażniku. Zdecydowanie nie warto za wszelką cenę ich upychać, gdyż może to doprowadzić do przeciążenia i uszkodzenia samochodu. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi przyczepa samochodowa. Jest bezpieczna i pojemna. Co warto o niej wiedzieć?


Jakie rodzaje przyczep samochodowych można wyróżnić?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów przyczep samochodowych. Do najpopularniejszych zaliczyć można:

  • jednoosiowe lekkie o DMC od 400 do 750 kg,
  • dwuosiowe lekkie o DMC od 400 do 750 kg,
  • jednoosiowe hamowane o DMC od 450 do 1800 kg,
  • dwuosiowe towarowe o DMC od 1500 do 3500 kg.

Podział ten wynika z przepisów ruchu drogowego. Warto dodać, że prawo pozwala na holowanie przyczepki samochodowej o masie całkowitej do 3,5 tony z wykorzystaniem auta osobowego. Cięższe z nich mogą być użytkowane tylko w połączeniu z samochodami ciężarowymi bądź pojazdami z uciągiem na hak większym niż 800 kg. Dla domowych potrzeb, czy też niewielkich firm, takie rozwiązanie jest wystarczające. Wiele z nich ma możliwość dodatkowego zabezpieczenia. Możliwe jest także zastosowanie ochrony ładunku dzięki zamontowaniu plandeki czy też pasów zabezpieczających przewożone elementy.


Dlaczego warto zainwestować w przyczepkę aluminiową?

Jak wiadomo – przyczepki aluminiowe są znacznie lżejsze niż ich stalowe odpowiedniki, nawet o kilkaset kilogramów. Niesie to za sobą ogromne korzyści dla kierowców – chociażby w postaci zużycia mniejszej ilości paliwa. Wszystko dzięki temu, że mniejsza masa właściwa powoduje mniejszy opór samochodu, a ten z kolei spala znacznie mniej.

Specjalista z Centrum Dystrybucji Przyczep „Boro” wyjaśnia, że niewielka waga przekłada się także na większą ładowność. Niejednokrotnie różnica nawet 200-300 kg w transporcie ma znaczenie, a w tej sytuacji właściciel może zapakować więcej, tym samym wykonując mniej kursów przewozowych. Istotną rolę odgrywa także trwałość. Aluminium w przeciwieństwie do stali nie koroduje. Może jedynie przybrać ciemniejszy odcień, ale nie oznacza to, że straciło swoje wartości użytkowe. Bardzo łatwa jest także jego konserwacja – wystarczy do mycia zastosować odpowiednie środki chemiczne ułatwiające zachowanie pierwotnego koloru surowca. Nawet wieloletnia eksploatacja pozwala zachować przyczepkę w nienagannym stanie. Nic dziwnego, że rozwiązanie to jest coraz częściej wybierane i na jego rzecz porzucane są tradycyjne, stalowe konstrukcje.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz