Materiał Partnera

Zalety przedszkoli niepublicznych

Zalety przedszkoli niepublicznych

Gdy dziecko trochę podrośnie, przychodzi czas na wybór odpowiedniego przedszkola, które ma zapewnić mu rozwój, kontakt z rówieśnikami oraz bezpieczeństwo. I tu rodzice mają często dylemat- czy wybrać placówkę publiczną czy niepubliczną? Mimo większego wydatku, to drugie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści i warto się nad nim poważnie zastanowić. Poznaj zalety wyboru przedszkola niepublicznego.

Bogata oferta

Prywatne przedszkola mają bogatszą ofertę. Jeśli zależy nam więc, aby dziecko zaczęło, w tym kluczowym dla jego rozwoju czasie, rozwijać swoje talenty i uczyć się różnych umiejętności, to jest to idealny wybór, ponieważ publiczne placówki mają ograniczoną ofertę. Dokładny wachlarz zajęć dodatkowych zależy od konkretnego przedszkola, jednak najczęściej są to zajęcia z gry na rozmaitych instrumentach, zajęcia sportowe (np. basen, tenis czy piłka nożna), robotyka i mnóstwo innych zajęć tematycznych dobieranych indywidualnie do predyspozycji i potrzeb danego dziecka. Warto pamiętać, że dobre przedszkole to dobra inwestycja w przyszłość dziecka, bowiem to w tym wieku jest ono najbardziej ,,chłonne" na wiedzę i naukę nowych umiejętności, a jego rozwój w owym czasie będzie rzutował na całe jego życie.


Specjalne atrakcje

Dodatkowo, w prywatnym przedszkolu Mały Twórca Sp. z o. o. dzieci mają okazję skorzystać z różnych wycieczek krajoznawczych, poznawczych (np. do zoo, ogrodu botanicznego), lekcji terenowych, warsztatów, wyjść kulturalnych (np. do muzeum, kina czy teatru), udziału w imprezach tematycznych i okolicznościowych (np. różnorodne festyny, bale, konkursy itp.).

Indywidualne podejście

Ponadto, w przedszkolu niepublicznym obowiązują małe grupy maluchów (maksimum 15 dzieci), dzięki czemu nauczyciele oraz reszta kadry zapewniają indywidualną opiekę każdemu dziecku oraz poświęcają im odpowiednią ilość uwagi. Profesjonalna i pełna kadra również spełni oczekiwania rodziców, bowiem w jej skład wchodzą nie tylko wykwalifikowani nauczyciele i opiekuni, ale również terapeuci, pomoc psychologa, logopedzi, pedagodzy oraz dietetycy.

Specjalna dieta

Placówki prywatne, tak jak już zostało wcześniej nadmienione, posiadają własne zaplecze kuchenne oraz zatrudniają dietetyków, którzy układają zdrowy, smaczny, urozmaicony i zbilansowany jadłospis dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego dziecka.

Nowoczesne wyposażenie

Prywatne przedszkola są wyposażone w nowoczesnych standardów sale, wysokiej jakości meble spełniające wymogi unijne, certyfikowane zabawki, księgozbiory oraz pracownie.

Całoroczna dostępność oraz bezpieczeństwo

W tego rodzaju placówkach szczególny nacisk kładzie się na zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa. W tym celu przedszkola te posiadają własny monitoring oraz kontrolę przy wstępie. Istnieje również możliwość skorzystania z usług przedszkola w okresie wakacyjnym.
Opracowanie:
Wrocław, Grabiszyńska 163
tel. 71 355 16 83
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz