Materiał Partnera

Zalety profesjonalnego wybielania zębów

Zalety profesjonalnego wybielania zębów
Każdy z nas marzy o zdrowym i pięknym uśmiechu. Niekiedy do pełni szczęścia brakuje jedynie wybielenia zębów. Jest to proces, który zachodzi na powierzchni szkliwa, za pomocą utleniania. Takie rozwiązanie pozwala na widocznie rozjaśnienie ich odcienia. Na profesjonalne wybielenie zębów możemy liczyć jedynie w dobrym gabinecie, gdzie możliwe jest przeprowadzanie zabiegów tego typu. Takie rozwiązanie gwarantuje pełne bezpieczeństwo oraz długotrwały efekt.

Wybielanie zębów a gabinet stomatologiczny

Zanim dentysta przejdzie do wybielania zębów, pierwszym etapem jest wizyta konsultacyjna. Podczas niej lekarz powinien przeprowadzić odpowiedni wywiad z pacjentem. Istotną kwestią jest sprawdzenie stanu uzębienia oraz dopasowanie odpowiedniej metody wybielania zębów. Metoda powinna uwzględniać czynniki fizyczne, zdrowotne, a także finansowe. Czynnością poprzedzającą wybielanie zębów jest również ich oczyszczenie. Takie podejście pozwoli na usunięcie zbędnego nalotu i kamienia na zębach. Dodatkową czynnością w tym zakresie może być również piaskowanie zębów, co znacznie wpłynie na późniejszy efekt wybielania.

Decydując się na taki zabieg należy skorzystać z usług doświadczonego stomatologa. Przykładem jest gabinet dentystyczny, który prowadzi Małgorzata Przybylska.

Jakie są metody wybielania zębów?

Jedną z bardziej powszechnych form wybielania zębów jest metoda nakładkowa. Metoda działa w oparciu o specjalne szyny z winylu. Szyny dopasowuje się indywidualnie do uzębienia pacjenta. Szynę wypełnia się środkiem wybielającym i nakłada najczęściej na całą noc. Zabieg trwa od tygodnia do dwóch. Dzięki takiej kuracji zęby stają się wyraźnie wybielone, a efekt może utrzymywać się nawet przez kilka lat. Taki proces wybielania może przeprowadzić samodzielnie w domu.

Drugą znaną metodą wybielania zębów jest metoda naświetleniowa, którą wykonuje się w profesjonalnym gabinecie dentystycznym. Dzięki takiemu procesowi wybielania, można zmienić odcień zębów nawet o osiem tonów! Efekt jest bardzo silny i długotrwały. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na zęby żelu tlenowego i żelu ochronnego na dziąsła. Kolejno zęby naświetla się niebieskim promieniowaniem. Jej działanie umożliwia aktywowanie się żelu. Promieniowanie utlenia powierzchnię szkliwa, a sam wygląd zębów znacznie się poprawia.


Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz