Materiał Partnera

Zalety podróżowania busami przewozowymi

Zalety podróżowania busami przewozowymi

Planujesz dłuższą podróż, na przykład do Niemiec, i zastanawiasz się nad najlepszymi metodami dojazdu? Sprawdź, co możesz zyskać, podróżując busem przewozowym. W ten sposób możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, a wielogodzinna trasa będzie pełna udogodnień. Ale czy rzeczywiście warto zdecydować się na tego typu alternatywę dla samochodu osobowego? Dowiesz się z tego artykułu.

Po pierwsze: bezpieczeństwo

Za bezpieczną i bezproblemową podróż odpowiadają dobrze wyszkoleni kierowcy z wieloletnim doświadczeniem „za kółkiem”. Także pojazdy są regularnie sprawdzane i serwisowane. Chodzi o to, by na trasie nie miały miejsca się żadne niespodziewane sytuacje. Wykrywane usterki muszą być natychmiast eliminowane – w grę wchodzi bowiem nie tylko bezpieczeństwo przewożonych osób, ale także ich zadowolenie jako klientów.

Po drugie: liczne udogodnienia dla pasażerów

Obecnie firmy przewozowe przykładają dużą wagę do komfortu podróży pasażerów. Chodzi o to, by zapewnić im możliwie jak najlepsze warunki podczas wielogodzinnej trasy. Najbardziej rekomendowani usługodawcy, tacy jak KRAFT-BUS, oferują następujące udogodnienia:

  • wygodne fotele z przestrzenia na nogi,
  • dwustrefową klimatyzację,
  • gniazdka USB do ładowania sprzętów elektronicznych,
  • telewizor.

Trzeba również dodać, że nowoczesne busy od najlepszych firm są czyste i zadbane. Próżno więc szukać skojarzeń z pojazdami z lat 90. lub z wyeksploatowanymi PKS-ami.

Wygoda dotyczy jeszcze jednego aspektu: wielogodzinna podróż, szczególnie za granicę, potrafi być męcząca. Wiedzą o tym wszyscy kierowcy, którzy choć raz w życiu musieli „wciskać pedał gazu” przez dłuższy czas, bez przerwy. Podróż busem eliminuje ten problem. Jako pasażer możesz uciąć sobie drzemkę i obudzić się na miejscu wypoczęty. To o wiele większy komfort w porównaniu z jazdą samochodem.

Po trzecie: niższe koszty

Kolejny argument za podróżowaniem busem przewozowym jest związany z kryterium finansowym. Podróż busem to niższe koszty – płacisz za przejazd i dzielisz się opłatą ze współpasażerami. Ma to niebagatelne znaczenie zwłaszcza dziś, gdy cena paliwa jest wysoka, przez co samotne podróżowanie samochodem na dłuższe trasy po prostu się nie opłaca.

Jeśli więc interesuje Cię podróż busem do Niemiec, koniecznie zainteresuj się ofertą przewoźników busowych.

Po czwarte: możliwość dojazdu z każdego zakątka Polski

Główną obawą i zarazem czynnikiem blokującym decyzję o dojeździe busem przewozowym jest to, że wynajęty środek transportu zbiorowego będzie miał niedogodne połączenie. Ale to nieprawda.

Obecnie busy odbierają pasażerów ze wszystkich zakątków Polski, najczęściej z najbardziej popularnych punktów orientacyjno-komunikacyjnych. Można też liczyć na pewną elastyczność w kwestii dojazdu i indywidualnie umówić się z kierowcą na dojazd do danego miejsca. Uznaje się, że przejazd busem ma cechy charakterystyczne dla usług przewozowych typu door-to-door – bez przesiadek, bez opóźnień, bez niedogodności.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz