Artykuł sponsorowany

Zalety płytek dywanowych

Zalety płytek dywanowych

Płytki dywanowe to dzisiaj najchętniej wykorzystywane i najmodniejsze podłoże wykorzystywane w kinach, teatrach, biurach korporacyjnych, przedszkolach, różnego rodzaju sklepach i firmach usługowych, a także w domach. Ich popularność z każdym rokiem wzrasta, dzięki wysokiej estetyce, a także niezwykłym właściwościom. Dowiedz się, czym są płytki dywanowe i jakie są ich zalety.

Czym są płytki dywanowe?

Płytki dywanowe stanowią dzisiaj innowacyjne rozwiązania podłogowe, które wykorzystywane są w różnego rodzaju obiektach przeznaczenia publicznego, pracowniczego, a także mieszkalnego. Wiele z nich wykonanych jest z wysokich gatunkowo materiałów pochodzenia recyklingowego, bez zawartości PVC czy szkodliwych rozpuszczalników. Istotne jest również to, że wykazują one wysokie standardy bezpieczeństwa, również przeciwpożarowego, co czyni je jeden z najlepszych wyrobów, do wykładania podłóg w dużych przestrzeniach biurowych. Płytki dywanowe występują również w różnych wersjach kolorystycznych oraz wzorniczych, które można jak puzzle niemalże dowolnie układać. Zajmują się tym tylko i wyłącznie wyspecjalizowane w takich działaniach firmy, które korzystają tylko z produktów o najwyższych własnościach użytkowych. Takie zapewnia przedsiębiorstwo montażowe płytek dywanowych „Jesion” Marka Petrusiewicza.

Zalety estetyczne

Do zalet estetycznych płytek dywanowych można zaliczyć między innymi wspomnianą mnogość różnorodnych wzorów i kolorów, które mogą być układane w różnoraki sposób. Pełne barw mozaiki dywanowe można spotkać w różnego rodzaju obiektach publicznych i kulturalnych – sklepach, przedszkolach, teatrach, kinach – a także w hotelach, biurach i jak się okazuje, coraz częściej w domach. Jest to związane z bardzo wysoką atrakcyjnością wizualną, która przy odpowiednim doborze płytek pozwoli na ich idealne zharmonizowanie z wnętrzami urządzonymi w stylu modernistycznym, skandynawskim, retro, czy art deco.

Zalety użytkowe

Płytki dywanowe od najlepszych producentów, a także te, które zostały idealnie ułożone na podłożu, wykazują szereg zalet użytkowych. Można do nich zaliczyć między innymi wysoką odporność na ścieranie, bezzapachowość, świetną izolację akustyczną i termiczną, niepowodowanie zniszczeń w podłożu, łatwość wymiany pojedynczych elementów w przypadku uszkodzenia, łatwość w pielęgnacji (nie osadza się na nich pył), a także łatwy montaż. Nie wymaga on wykonywania klejenia na stałe, pozwala na rozłożenie pracy na wiele etapów, a także nie generuje dużej ilości odpadów materiałowych, jak w przypadku zwykłych wykładzin.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz