Materiał Partnera

Zalety outsourcingowej obsługi księgowej dla firm

Zalety outsourcingowej obsługi księgowej dla firm

Prawidłowa, sprawna oraz tania księgowość w firmie to bardzo ważny element jej funkcjonowania. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy poszukują wykwalifikowanych i doświadczonych księgowych, lub wybierają polecane alternatywne rozwiązanie, jakim jest współpraca z biurem rachunkowym. Z outsourcingowej obsługi księgowej oraz kadrowo-płacowej korzysta coraz większa liczba firm. Jednym z powodów jest znaczna optymalizacja kosztów.

Brak konieczności zakładania działów księgowych

Zaletą zewnętrznej księgowości jest brak konieczności inwestowania firmy we własny dział księgowy. Nie trzeba przy takim rozwiązaniu zatrudniać pracowników księgowych, kupować drogich sprzętów biurowych oraz oprogramowania, a także można zrezygnować z większych przestrzeni biurowych. Jest to opcja opłacalna zarówno do wielkich przedsiębiorstw, jak i też małych firm. Usługi księgowe są świadczone bowiem dla podmiotów ewidencjonujących podatki na zasadach ogólnych, a także uproszczonych.

Małe, średnie i duże firmy obniżają przy tym miesięczne koszty związane z procesami rachunkowymi, mogąc w pełni skupić się na działalności głównej: produkcyjnej, sprzedażowej, transportowej, usługowej itd.

Księgowość w rękach profesjonalistów

Biura rachunkowe wielokrotnie zatrudniają pracowników o bardzo szerokim kompetencjach oraz o długoletnim stażu pracy. Księgowi tacy z uwagą śledzą nowelizacje ustaw, nowe przepisy prawa, a także różnego typu ulgi, z których może skorzystać klient. Wybór zewnętrznego partnera księgowego to zatem inwestycja w pełen profesjonalizm: terminowość, kompleksowość usług oraz wykonywanie zadań według przepisów prawnych. Wszystko to przy atrakcyjnych cenach usług, które w ujęciu rocznym mogą być niższe od zatrudniania własnych księgowych nawet o kilkadziesiąt procent. O wszystkich korzyściach współpracy na zasadzie outsourcingu zawsze z chęcią opowiadają specjaliści z biura TWÓJKSIĘGOWY.PRO.

Warto wiedzieć! Powierzenie opieki nad księgowością zewnętrznemu podmiotowi to zwiększone bezpieczeństwo. Obsługą zajmuje się w takim przypadku doświadczony profesjonalista, na którego spada odpowiedzialność prawna za prawidłowe rozliczenie.

Możliwość korzystania z usług doradczych

Najlepsze biura rachunkowe w Polsce nie tylko gwarantują rozliczanie deklaracji PIT, prowadzenia ksiąg rachunkowych, czy też KPiR. Wiele zewnętrznych podmiotów zapewnia również wsparcie w ramach doradztwa finansowego, inwestycyjnego oraz kredytowego. Niekiedy biura rachunkowe świadczą pomoc przy rozliczaniu dofinansowań ze środków UE, pomagają łagodzić konflikty z US i ZUS, a także przeprowadzają ważne optymalizacje podatkowe.

Rekomendowana współpraca zdalna

Obsługa księgowo-rachunkowo i kadrowo-płacowa może być prowadzona w 100% zdalnie. Biura rachunkowe posiadają wielofunkcyjne oprogramowanie, które umożliwia wykonywanie działań ewidencyjnych elektronicznie. Dla obsługiwanym firm jest to olbrzymie ułatwienie. Faktury, umowy i innego typu dokumenty przekazywane są przez rozbudowany system, dzięki czemu obowiązki przedsiębiorcy względem ZUS czy US są wypełniane błyskawicznie. 

Opracowanie:
Gniezno, pl. Józefa Piłsudskiego 8 lok. 1
tel. 660 449 401
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz