Materiał Partnera

Zalety ogrzewania podłogowego

Zalety ogrzewania podłogowego

Między ogrzewaniem tradycyjnym a podłogowym istnieje wiele różnic. Dotyczą one przede wszystkim sposobu wykonania całej instalacji, a także sposobu rozprzestrzeniania ciepła w pomieszczeniu, mocy grzewczej itp. Nie ulega wątpliwości, że ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem bardzo komfortowym. Postaramy się przybliżyć najważniejsze zalety zastosowania tego typu instalacji.

Ogrzewanie podłogowe – idealne dla alergików

Instalacja ogrzewania podłogowego zalecana jest alergikom z tego względu, że podłogówka przekazuje większość ciepła przez promieniowanie, dzięki czemu zniwelowany jest ruch powietrza, jaki powstaje przy ogrzewaniu tradycyjnym. Ogrzewanie podłogowe przekłada się również na osiągnięcie wyższego poziomu wilgotności względnej w pomieszczeniach, co pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Korzystny rozkład temperatury i oszczędność energii

Kolejną zaletą instalacji ogrzewania podłogowego jest korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniu oraz wynikające z tego oszczędności. Mówiąc o korzystnym rozkładzie mamy na myśli taki, w którym najcieplej jest przy stopach, a najchłodniej przy głowie. Dzięki temu zabiegowi w pomieszczeniu może panować temperatura nawet o 2˚C niższa niż w pomieszczeniach ze zwykłymi grzejnikami. To z kolei przekłada się na oszczędności w zużyciu energii, które na przełomie jednego roku mogą sięgnąć nawet 12%. Aby móc liczyć na tak wysokie oszczędności, musimy mieć pewność, że nasza instalacja została zaprojektowana i wykonana profesjonalnie oraz z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Godnym polecenia wykonawcą instalacji ogrzewania podłogowego jest np. firma Instalator z Brzozowa.

Większe możliwości aranżacyjne

Ogrzewanie podłogowe oznacza brak tradycyjnych grzejników w pomieszczeniu, a to pozwala na większą swobodę w aranżacji wnętrz. Projektując wystrój wnętrza mamy dużo większą dowolność w rozmieszczaniu mebli i elementów dekoracyjnych. Instalacja ogrzewania podłogowego jest ukryta pod podłogą, a my możemy dowolnie zaaranżować przestrzeń pod oknami, która zazwyczaj przeznaczana była właśnie do zamontowania tradycyjnych grzejników.

Nowocześnie, ekologicznie, bezobsługowo

System ogrzewania podłogowego jest przystosowany do pracy z wykorzystaniem niższych temperatur. To sprawia, że doskonale współpracuje z nowoczesnymi źródłami ciepła, jak np. pompy ciepła, kotły kondensacyjne czy kolektory słoneczne. Rozwiązanie to pozwala także na zastosowanie regulatora pogodowego i systemu automatycznego, który będzie regulował pracę instalacji, a to oznacza, że będzie ona działała całkowicie bezobsługowo.

Opracowanie:
Brzozów, Schodowa
tel. 13 434 04 17
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz