Artykuł sponsorowany

Zalety ogrzewania kominkowego

Zalety ogrzewania kominkowego

Kominek pięknie wygląda i wprowadza do każdego domu wyjątkowy, przytulny klimat. W mroźne dni możliwość ogrzania się przy ogniu kominka to prawdziwy luksus. Warto jednak pamiętać, że kominek może być nie tylko klimatycznym dodatkiem, lecz także sposobem na ogrzanie całego budynku. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na wybór ogrzewania kominkowego. Jakie ma ono zalety? Jakie wady? Kiedy warto się zdecydować na ogrzewanie kominkowe? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Zalety ogrzewania kominkowego

Bardzo wielu ludzi marzy o własnym domu z kominkiem. W tych marzeniach kominek zwykle pełni jednak po prostu funkcję użytkową – dzięki niemu możemy się poczuć w naszych wnętrzach jak w górskiej chacie. Tymczasem zalety estetyczne to nie jedyny plus nowoczesnych kominków. Dzięki odpowiedniej instalacji ciepło z kominka ogrzeje nie tylko salon, ale także cały dom. Najczęściej wymienianym atrybutem takiego ogrzewania jest fakt, że nie jest ono zależne od zewnętrznych dostawców energii. Dzięki temu w razie jakichś problemów dostawcy, w naszym domu i tak będzie ciepło. Instalacje grzewcze, w tym także ogrzewanie kominkowe, wykonują fachowcy z firmy Osiński Marian Zakład instalacji sanitarnych. W chwili, w której cała Polska zmaga się z bardzo dużym, niebezpiecznym dla zdrowia zanieczyszczeniem powietrza, warto też podkreślić, że ogrzewanie kominkowe jest mniej szkodliwe niż ogrzewanie domu węglem – spalanie drewna powoduje mniejszą emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Istotne jest też to, że korzystanie z ogrzewania kominkowego jest niedrogie – chociaż sama instalacja takiego ogrzewania to dość kosztowna inwestycja.

Wady ogrzewania kominkowego

Żeby dać pełen obraz korzystania z ogrzewania kominkowego, musimy wymienić także wady tego rozwiązania. Po pierwsze – takie ogrzewanie nie sprawdzi się u osób, których często nie ma w domu. Nad ogniem kominka musimy czuwać, to nie centralne ogrzewanie, które działa niezależnie od tego, czy jesteśmy w pobliżu. Jeśli w naszym domu przez większość dnia nikogo nie ma lub zdarzają nam się często kilkudniowe wyjazdy, to ogrzewanie kominkowe nie będzie trafione – dom wychłodzi się podczas naszej nieobecności, a później trudno będzie go ogrzać. Problemu tego można jednak uniknąć, stosując też inne, uzupełniające formy ogrzewania domu. Ponadto ogrzewanie kominkowe nie ogrzewa wody – potrzebny jest więc dodatkowy piec, który będzie za to odpowiadać. Problemem jest też to, że w przypadku takiego ogrzewania nie możemy zbyt precyzyjnie regulować temperatury w pomieszczeniach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz