Materiał Partnera

Zalety obsługi kadr i płac w zewnętrznej firmie

Zalety obsługi kadr i płac w zewnętrznej firmie

W polskich firmach staje się coraz bardziej popularne zlecenie realizacji określonych zadań i projektów zewnętrznym firmom, wyspecjalizowanym w określonej tematyce. Specjaliści nazywają to outsourcingiem. Zjawisko to dotyczy głównie średnich, małych i mikro firm. Ta strategia doczyty głównie informatyki, logistyki, rachunkowości i obsługi kadrowo-płacowej.

Jakie są zalety?

Outsourcing kadr i płac niesie ze sobą wiele zalet, które są najbardziej atrakcyjne dla średnich, małych i mikro firm. Główną zaletą są oczywiście oszczędności. Posiadanie własnego działu kadr i płac wiąże się ze sporymi kosztami, do których należy zaliczyć między innymi wynagrodzenia pracowników, wyposażenie biura, zakup systemu i innych niezbędnych narzędzi. Zlecając prowadzenie kadr i płac “na zewnątrz”, firma może liczyć na oszczędności.

Inną ogromną zaletą zlecenia kadr i płac odpowiedniemu podmiotowi, jest odpowiedzialność za błędy przed instytucjami publiczno-prawnymi (ZUS, Urząd Skarbowy). “Wewnętrzni” pracownicy nie są do tego zobligowani.

Kolejnym atutem współpracy z biurem rachunkowym jest fakt, że pracownicy biura muszą stale aktualizować swoją wiedzę. W obliczu dynamicznie zmieniających się przepisów jest to ogromna zaleta. Dzięki temu nie musisz martwić się, że zmiany w przepisach wpłyną negatywnie na funkcjonowanie twojej firmy.

Rozważając powierzenie prowadzenia kadr i płac zewnętrznej firmie niektórzy przedsiębiorcy obawiają się bezpieczeństwa danych. Jednak nie ma się czego obawiać. Firmy “zewnętrzne” są zobligowane do zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa danych.

Podsumowując, korzystanie z pomocy specjalistów w tym zakresie, niesie ze sobą wiele cennych zalet, a przedsiębiorcy umożliwia skupienie się na prowadzeniu głównej działalności.

Czy są jakieś wady?

W przypadku outsourcingu kadr i płac może być chyba jedna wada - nienależyte wywiązanie się ze swoich obowiązków. Aby tego uniknąć, należy wybrać odpowiedzialne i profesjonalne biuro rachunkowe. Jak to zrobić? Podpowiadamy poniżej.

Jak znaleźć odpowiedniego wykonawcę?

Na rynku jest wiele różnych biur rachunkowych, które zajmują się prowadzeniem kadr i płac. Zanim się zdecydujesz na współpracę, zwróć uwagę na:

  • Doświadczenie. To ogromna zaleta w wielu branżach, również i w tej.
  • Opinie innych klientów lub rekomendacje.
  • Chęć podjęcia nawet najtrudniejszych wyzwań. Otwartość firmy na trudne sprawy to kolejny sygnał, że pracownicy mają dużą wiedzę i doświadczenie.

Wszystkie te cechy posiada Ewa. Biuro rachunkowe, doradztwo podatkowe ze Słubic. Biuro rachunkowe, oprócz prowadzenia kadr i płac, oferuje również: usługi księgowe, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz