Materiał Partnera

Zalety noclegów w kwaterach prywatnych

Zalety noclegów w kwaterach prywatnych

Kwatery prywatne to zyskująca na popularności alternatywa dla noclegów utrzymywanych przez firmy, a więc hoteli, pensjonatów, moteli i innych tego typu obiektów. Decydując się na pokoje w domu rodzinnym bądź prywatny apartament możemy jednak liczyć na podobne, a nawet lepsze warunki zakwaterowania, a dodatkowo cieszyć się atutami nocowania w kwaterze prywatnej. Jaki eto korzyści?

Kameralna atmosfera

Trzaskanie drzwi, hałasujący sąsiedzi, oblegana recepcja i brak miejsc w hotelowej restauracji… to częsty scenariusz wizyty w obiekcie noclegowym należącym do większej firmy. Z jednej strony jest się tu anonimowym, a z drugiej trzeba nastawić się na towarzystwo grupy nieznanych nam osób. Dla tych, którzy cenią sobie spokój i prywatność, kwatery prywatne mogą być zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. To również idealna opcja dla osób niezależnych. 

W prywatnym pokoju czy mieszkaniu nie jesteśmy uzależnieni od hotelowych reguł i warunków. – Tłumaczy przedstawiciel kwater prywatnych ToNocleg w Kielcach. – Nie mamy narzuconych godzin spożywania posiłków, co więcej, możemy je przyrządzić samodzielnie, nie będąc zdanym na ograniczone menu i wysokie ceny w hotelowej restauracji. Kwatera prywatna zapewnia intymność, pozwala poczuć się „jak w domu”.

Indywidualne podejście

Właściciele hoteli i innych obiektów komercyjnych zazwyczaj nastawieni są na obsługę większej ilości gości, co utrudnia nawiązanie indywidualnej relacji z każdym z nich. Przez to kontakt z obsługą hotelu jest zwykle ograniczony i sprowadza się do podstawowej wymiany informacji. W kwaterach prywatnych, gdzie dostępnych jest zaledwie kilka pokoi ,bądź jest to tylko jeden apartament, właściciel traktuje gości bardziej indywidualnie. Korzystając z tej opcji możemy liczyć na pomoc w kwestiach związanych z transportem, zaplanowaniem zwiedzania, a nawet uzyskać cenne porady w sprawach dotyczących zakupów czy wyboru restauracji. Właściciele kwater prywatnych nieraz organizują transfery z lotniska, ale proponują również podwiezienie w popularne miejsca, np. zabytkowe centra miast.

Co jeszcze?

Do zalet kwater prywatnych należy cena, która zwykle jest bezkonkurencyjna w porównaniu do większych hoteli czy ośrodków wczasowych. Poza tym tego typu prywatne pokoje i apartamenty bardzo często mogą poszczycić się znakomitą lokalizacją, np. w pobliżu atrakcji turystycznych czy centrów biznesowych. Kameralna atmosfera w kwaterze prywatnej pozwala również lepiej poznać lokalną kulturę i zwyczaje miejscowych, co jest istotne zwłaszcza gdy podróżujemy w celach turystycznych. Podsumowując, nocleg w kwaterze prywatnej to tańsza i ciekawsza alternatywa dla pokoju hotelowego.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz