Artykuł sponsorowany

Zalety nagrobków granitowych według fachowców pracowni KAMIENIARSTWO WINIEWICZ

Zalety nagrobków granitowych według fachowców pracowni KAMIENIARSTWO WINIEWICZ

Granit to wysokiej klasy kamień naturalny, z którego tworzy się różne elementy wnętrzarskie. Materiał ten idealnie nadaje się to produkcji parapetów, blatów kuchennych, okładzin schodów, obudów kominkowych, a także płyt podłogowych, i ściennych. Granit z powodzeniem można wykorzystać również przy aranżacji wejścia do domu, elewacji oraz tarasu. Szczególnym jego zastosowaniem jest jednak kamieniarstwo funeralne. Z granitu powstają zatem przepięknie i niebywale wytrzymałe nagrobki, a o tym opowiadają fachowcy z pracowni kamieniarskiej WINIEWICZ.

Nagrobki granitowe w wielu odmianach

Olbrzymią zaletą wykorzystania granitu przy tworzeniu nagrobków jest to, że kamień ten gwarantuje szerokie możliwości projektowe oraz różnorodny sposób wykończenia powierzchni. Jak zdradzają bowiem kamieniarze pracowni WINIEWICZ, wyróżnić można wiele odmian granitu, w tym granit strzegomski, strzeliński, rapakiwi, karkonoski oraz gatunki zagraniczne, które często cechują się iście egzotycznym wyglądem. Rodzime kamienie również słyną ze swojej szerokie gamy kolorystycznej i bogatego wzornictwa. Zakład kamieniarski WINIEWICZ jest zatem w stanie zaoferować zarówno granit w odcieniach szarości czy cegły, jak i ten antracytowy, kremowy lub nawet wiernie imitujący wygląd marmuru.

Dodać warto, że granit może być szczotkowany lub polerowany, a co za tym idzie może mieć bardziej naturalny lub nowoczesny wygląd. Najpiękniejsze i najcenniejsze odmiany upiększone są smugami w odcieniach przypominających złoto. Dostać można również granit zielony oraz niebieski. Tym samym tworzenie nagrobków granitowych stwarza większe możliwości niż w przypadku zastosowania płyt marmurowych.

Granit nagrobkowy i jego wieloletnia wytrzymałość

Granit wykorzystywany przy produkcji nagrobków nie tylko wyróżnia się swoim pięknym wyglądem. Kamieniarze z pracowni WINIEWICZ zwracają uwagę również na wytrzymałość tego kamienia, który wbrew mylnym pozorom jest bardziej odporny na warunki pogodowe od swojego konkurenta, czyli marmuru. Granit doskonale znosi zatem mróz i upały, deszcze i susze, wilgoć i silne promieniowanie UV, a także wahania temperatury. Trudno jest go też zarysować, a najlepsze odmiany – głównie te polerowane – ulegają podczas opadów samoistnemu oczyszczaniu.

Niewątpliwą zaletą granitu jest też fakt, iż nie wymaga on częstej konserwacji i pielęgnacji. Tego niestety nie można mówić o marmurze, który w przypadku nagrobków musi być zabezpieczany specjalnymi środkami ochronnymi.

Jakie rodzaje nagrobków tworzone są z granitu?

Kamieniarze z pracowni WINIEWICZ zapewniają, że są w stanie wykonać na zlecenie klienta nagrobek niemalże w każdym kształcie i kolorze. Z granitu nagrobkowego można zatem produkować:

  • płyty nagrobne pionowe,
  • płyty nagrobne poziome,
  • nagrobki poziomo-pionowe,
  • płyty upamiętniające,
  • płyty do kolumbariów,
  • duże grobowce rodzinne,
  • płyty do kościołów.

Dodają oni, że w przypadku nagrobków klienci mogą wybrać ich różny styl. Pracownia WINIEWICZ od lat tworzy wyroby kamieniarstwa funeralnego w estetyce tradycyjnej, awangardowej, nowoczesnej, barokowej, klasycznej, a także gotyckiej. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz