Materiał Partnera

Zalety monitoringu CCTV

Zalety monitoringu CCTV

Telewizja przemysłowa opiera się na prostym mechanizmie rejestrowania i przekazywania obrazu. W przypadku monitoringu CCTV mamy możliwość stosowania urządzeń charakteryzujących się zdolnością inteligentnej analizy obrazu z kamer, która posiada m.in moduł rozpoznawania twarzy, numerów rejestracyjnych aut, ale także budowania bazy danych tych elementów.

Moduł zbierający dane

Jak można wywnioskować z powyższego opisu, dzięki zaawansowanym technologiom kamera może pomagać stworzyć pewnego rodzaju czarną listę problematycznych klientów, których rozpoznaje po twarzach lub po numerach rejestracyjnych. Moduł zawierający taki spis niepożądanych gości może szybko przesyłać informacje o ich pojawieniu się na terenie posesji.

Większe bezpieczeństwo

Monitoring CCTV jest idealnym rozwiązaniem dla dużych obiektów takich jak centra handlowe, parki rozrywki, kampusy uniwersyteckie czy instytucje użyteczności publicznej. Ze względu na swoje możliwości zwiększenia bezpieczeństwa są chętnie wykorzystywane także w więziennictwie oraz szpitalach, podkreślają inżynierowie z firmy Electric Pro.

Możliwość tworzenia strategii marketingowej

W związku z tym, że system jest wyposażony w funkcję liczenia osób, aut, monitoringu poruszających się osób oraz dokładnego przebiegu ich poruszania się po obiekcie dane przez niego uzyskane mogą być dodatkowym wsparciem badań marketingowych i dawać informacje o tym, jaki typ klientów odwiedza konkretne sklepy, w jaki sposób korzystają oni z udostępnionej przestrzeni, w jakich porach występuje w niej największy ruch. Dane pochodzące z monitoringu CCTV pozwalają tworzyć audyty oraz strategie marketingowe.

Inteligentny monitoring

W związku z tym, że system posiada możliwość rozpoznawania twarzy, pozwala także natychmiastowo reagować na pojawienie się intruza. Daje on także szerokie pole możliwości kontroli poszczególnych wejść, np. w momencie, kiedy ktoś próbuje przedostać się do budynku przez pomieszczenia gospodarcze na jego tyłach lub przez dach. Pozwala to o wiele wcześniej zapobiec próbie kradzieży. Ze względu na dużą moc obliczeniową urządzeń mogą one z powodzeniem rejestrować i analizować dane z wielu punktów monitoringu, dzięki czemu zapewnia kompleksową ochronę na najwyższym poziomie.

Opracowanie:
Wrocław, Konduktorska 10 lok. 8
tel. 792 464 017
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz