Materiał Partnera

Zalety mebli drewnianych

Zalety mebli drewnianych

Zalety mebli drewnianych

Drewniane meble spotkamy w wielu domach. Niejednokrotnie są one przekazywane z pokolenia na pokolenie, gdyż zachowują piękno i styl przez długie lata. Dlaczego cieszą się tak dużą popularnością? Co powoduje, że moda na drewniane meble powraca? Drewno to wdzięczny materiał, który zapewnia ponadczasowe piękno wykonanym z niego meblom. Jest chętnie wybierane zarówno przez tradycjonalistów, jak i osoby podążające za trendami.

Magia drewna.

Drewno to w całości naturalny materiał, który posiada właściwości wpływające na jego popularność. Do głównych cech drewna należą:

  • Wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Drewno trzyma formę przez lata. Drewniane meble można przestawiać, przesuwać i transportować bez obaw, że stracą pierwotny kształt i właściwości. Jeśli zdarzy nam się zarysować drewniane meble, to można je poddać renowacji. Obecnie cały czas utrzymuje się trend na posiadanie drewnianych mebli z odzysku, które po renowacji dostają kolejną szansę na wykorzystanie przez nowych właścicieli.
  • Czystość. Drewniane meble nie elektryzują się, dzięki temu kurz nie osiada na nich tak chętnie, jak na meblach wykonanych z innych materiałów. Można więc stwierdzić, że są bardziej przyjazne dla alergików niż na przykład meble plastikowe czy metalowe.
  • Uniwersalność. To meble ponadczasowe, bo drewno pasuje do każdego wnętrza. Drewniane meble można dopasować do stylu, który panuje w mieszkaniu. Dodadzą one ciepła każdemu domowi.
  • Niebanalność. Meble z drewna są niepowtarzalne i zmieniają się przez lata, bo pod wpływem słońca zaczynają ciemnieć Powoduje to, że z wiekiem wyglądają inaczej i przez to trudno się nimi znudzić. Poza tym układ słojów na każdym kawałku drewna jest niepowtarzalny, więc nikt nie będzie miał takiego samego mebla.

Aranżacje wnętrz drewnianymi meblami.

Styl każdego wnętrza można zmienić, wstawiając tam określone meble. Również drewniane meble mogą zmienić styl mieszkania, na taki jaki byśmy chcieli. Dostępność stylów drewnianych mebli jest na tyle duża, że można nimi urządzić zarówno rustykalne wnętrze, jak i  minimalistyczne – twierdzi pracownik firmy Meble K&D, producenta nowoczesnych mebli z drewna.

Piękne drewniane meble zapewnią dobry klimat w każdym mieszkaniu. Naturalny materiał, z którego są wykonane powoduje, że czujemy się otoczeni jego przyjaznym działaniem. Wybierając do domu drewniane meble, należy pamiętać, że są one dość ciężkie i przesuwanie ich może wymagać wsparcia. Jednak ich wytrzymałość i urok są warte takiego wysiłku. Jeśli zależy nam na komforcie, wysokiej jakości i zadowoleniu warto zastanowić się nad zakupem drewnianych mebli.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz