Artykuł sponsorowany

Zalety kotłów gazowych kondensacyjnych

Zalety kotłów gazowych kondensacyjnych

Technologia grzewcza dla domów jednorodzinnych z roku na rok się rozwija. Urządzenia, które oferują najlepsi producenci, nie tylko zapewniają niebywały komfort cieplny przy niemalże bezobsługowych sprzętach. Liczyć można także na rozwiązania tanie w użytkowaniu oraz te odpowiadające restrykcyjnym normom związanym z ochroną środowiska. Przykładem wysokiej technologii, w którą warto inwestować, są zatem kotły gazowe kondensacyjne. Poznaj ich zalety.

Wysoka sprawność urządzeń

Kotły gazowe kondensacyjne posiadają w swojej konstrukcji swoiste wymiennik ciepła, które wykorzystują energię akumulowaną w parze wodnej gorących spalin. Dzięki temu temperatura gazów wydobywanych na zewnątrz jest niska, a samo użytkowanie kotła nie generuje takich produktów spalania jak popiół, sadza i żużel. Odzysk energii wpływa jednak nie tylko na same spaliny, ale także na sprawność kotłów, która dochodzi nawet do 109%. Bez problemu małe urządzenie o niewielkiej mocy może zatem ogrzać zimą średniej wielkości dom jednorodzinny przy niebywale niskich kosztach eksploatacyjnych.

Rachunki obniżone są również dzięki mniejszemu zużyciu gazu, braku konieczności składowania paliwa, a także dzięki wysokiemu poziomowi zautomatyzowania. To komputer kotłów zarządza sprzętem tak, by można było uznać domowy system grzewczy za wysoce energooszczędny. Innowacyjne rozwiązania zawsze proponuje zaś firma AKWA PLUS, która dostarcza i montuje piece gazowe od najlepszych producentów.

Obniżone koszty inwestycji

Inwestorzy indywidualni, którzy zastanawiają się nad zakupem kotła gazowego tradycyjnego lub kondensacyjnego, powinni dokładnie przeanalizować wszystkie koszty. Za technologię kondensacyjną należy słono zapłacić, lecz w zamian za to użytkownik cieszy się niskimi rachunkami, a także znacznie obniżonym nakładem pieniężnym na budowę domowej instalacji gazowej. Przy kotłach kondensacyjnych z zamkniętą komorą spalania nie trzeba bowiem budować kotłowni. Wystarczy niewielka przestrzeń w pomieszczeniu gospodarczym, garażu czy korytarzu, by móc się cieszyć wydajnym sprzętem podpiętym zarówno pod centralne ogrzewanie, jak i sieć ciepłej wody użytkowej.

Warto wspomnieć też o tym, iż cała instalacja gazowa w domu również przy kotłach kondensacyjnych może być uproszczona. Jej wdrożenie warto zatem powierzyć szeroko wyspecjalizowanym firmom, które mogą ukryć ją m.in. w popularnych w ostatnich latach konstrukcjach suchej zabudowy.

Współpraca z systemem SmartHome

Kotły gazowe kondensacyjne nadają się nawet dla domów energooszczędnych w standardzie NF 40. Wiąże się to bowiem z ich niebywale wysokim poziomem zautomatyzowania, który wpływa zarówno na komfort cieplny, jak i oszczędności grzewcze. Urządzenia mogą współpracować z systemem automatyki budynku, idealnie wypełniając plany ustalone przez komputer lub użytkownika. Kotły kondensacyjne świetnie harmonizują się z pracą wentylacji z rekuperatorem odzysku ciepłą, z kolektorami słonecznymi, z klimatyzacją oraz pozostałymi instalacjami domu. Wszystko po to, by do minimum obniżyć rachunki.

Takie zadanie spełnia m.in. funkcja pogodowa systemu SmartHome, która może dotyczyć też kotłów kondensacyjnych – instalacja wymaga wtedy tyle paliwa, ile potrzeba do utrzymania stałej temperatury we wnętrzach przy określonej pogodzie.

Kotły wspierające ekologię

Praca kotłów kondensacyjnych wspiera ochronę środowiska. Do minimum ograniczone jest uwalnianie do atmosfery niebezpiecznych spalin, a wysoka energooszczędność wskazuje na możliwość racjonalnego eksploatowania sprzętów, bez niepotrzebnych strat energii. Wpływa na to nie tylko użytkowanie gazu oraz wymiennik ciepła, ale także wspomniane silne zautomatyzowanie kotłów.

Dzięki niskiej szkodliwości dla środowiska urządzenia te można kupować wraz ze skorzystaniem z dofinansowania ministerialnego programu „Czyste Powietrze”. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz