Artykuł sponsorowany

Zalety korzystania z usług pralni

Zalety korzystania z usług pralni

Z niektórymi plamami nie poradzimy sobie w domowym zaciszu. Gdy żaden sposób ani środek nie pomoże, konieczne będzie udanie się do pralni. Niektóre ubrania mogą być traktowane tylko w ten sposób, co koniecznie musimy sprawdzić na metce przed pierwszym czyszczeniem. Do pralni powinniśmy oddać także te ubrania, na których szczególnie nam zależy (lub które były po prostu bardzo drogie).

Przewaga pralni nad konwencjonalnym praniem

Oczywiście z usług pralni skorzystamy nie tylko w nagłym przypadku i chociaż jest to najczęstsze, istnieje także duża grupa osób, które zdecydowały się na regularne pranie w pralniach wszystkich swoich ubrań. Takie podejście pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu, który możemy przeznaczyć na pracę lub relaks. Oczywiście niesie to za sobą pewne koszty, ale musimy wziąć pod uwagę także zyski – również te niematerialne. Placówki takie jak Bielik Pralnia wodna charakteryzują się wysokim profesjonalizmem i rzetelnym podejściem. Stanowi to swoistą gwarancję wyniku; większość domowych pralek i suszarek nie poradzi sobie z zadaniem tak dobrze, jak profesjonalny sprzęt w pralni. Dodatkowym atutem jest także indywidualne potraktowanie ubrań. Środki piorące dobierane są w zależności od tego, jaki skład mają nasze ubrania oraz jakie są zalecenia producenta. Pracownicy pralni znają się na swoich obowiązkach, więc ryzyko popełnienia błędu przy praniu maleje do zera. I to nawet wtedy, gdy brakuje etykiety, bo usunęliśmy ją po zakupie odzieży. Tutaj właśnie przydaje się doświadczenie, bo dla biegłego pracownika rozpoznanie materiału i tym samym odpowiednie go potraktowanie nie stanowi żadnego problemu. Nieodpowiednie potraktowanie danego materiału może bowiem spowodować zmianę jego cech – skurczenie, rozluźnienie, utratę kształtu czy właściwości termoizolacyjnych (na przykład w przypadku kurtek i płaszczy). Jeśli oddamy ubrania do pralni, nie musimy się tego obawiać.

Droga ubrania w pralni chemicznej

Po przyjęciu ubrania do pralni chemicznej jej pracownicy sprawdzają, gdzie znajdują się plamy oraz uszkodzenia. Następnie nadają każdemu ubraniu numer wydrukowany na hydrofiksie, dzięki czemu nie zmyje się on niezależnie od tego, jakie środki piorące zostaną użyte. W dalszej kolejności ubranie trafia na stół detaszerski, gdzie zachodzi jego wstępne odplamianie. Najważniejsze obszary to obrzeża rękawów, pachy i kołnierz – to one zwykle są zabrudzone. Jeśli występują inne plamy, określenie ich pochodzenia i rodzaju to klucz do ich wywabienia. Stosuje się do tego specjalne odplamiacze rozpuszczalnikowe. Następnie ubranie trafia razem z innymi do agregatu chemicznego, który przypomina zwykłą pralkę, ale pierze bez udziału niszczącej wody. Panująca podczas procesu temperatura może być także znacznie niższa niż w przypadku konwencjonalnego prania, co również zabezpiecza ubrania. Po wysuszeniu ubrania są prasowane. Te łatwo gniotliwe trafiają na manekiny, a później na stół parowy. Następnie każde ubranie pakowane jest w osobną folię i wieszane na wieszaku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz