Materiał Partnera

Zalety korzystania z usług agencji nieruchomości

Zalety korzystania z usług agencji nieruchomości

Rynkiem pierwotnym obrotu nieruchomościami zainteresowanych jest aż ponad połowa Polaków, którzy zastanawiają się nad kupnem mieszkania lub domu. Warto jednak zauważyć, że to rynek wtórny dominuje w przypadku krótkotrwałych, a także dłuższych terminowo umów wynajmu okazjonalnego. Osoby zainteresowane sprzedażą lub kupnem lokali mieszkalnych powinny pamiętać o skorzystaniu z usług agencji nieruchomości. To właśnie specjaliści zajmujący się wyszukiwaniem ofert są w stanie spersonalizować potrzeby klienta i dobrać najlepsze nieruchomości, nawet z tak zwanej drugiej ręki.

Znajomość prawa obrotu nieruchomościami

Największą zaletą korzystania z usług agencji nieruchomości powinna być ich znajomość prawa w zakresie budownictwa deweloperskiego, a także obrotu nieruchomości z rynku wtórnego. Dzisiaj klienci tego typu biur zwracają głównie uwagę na sprawność poruszania się w tematyce umów własnościowych, a także innych aspektów prawnych. Agencje nieruchomości zapewniają zatem bezpieczeństwo zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Jednym z etapów selekcji ofert jest bowiem rozpoznanie stanu prawnego danej nieruchomości. Dopiero w kolejnych krokach – po zdecydowaniu się na kupno/sprzedaż – agenci zaproponują podpisanie tak zwanej umowy przedwstępnej, która niejednokrotnie wymagana jest w takich przypadkach jak zakup mieszkania kredytowanego. Ogromną zaletą pośrednika nieruchomości jest również postępowanie obejmujące również działania notarialne. W pierwszej kolejności strony będą musiały podpisać umowę warunkową lub umowę przenoszącą własność, co znacznie skróci późniejszy proces transakcji sprzedaży-kupna u notariusza. Ważne jest, aby dany podmiot pośredniczący posiadał licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami, a także odpowiednie ubezpieczenia, tak jak jest to w przypadku renomowanego biura Rent House Robert Gębaczka oferującego zarówno propozycje nieruchomości komercyjnych, jak i mieszkaniowych.

Skrócony czas poszukiwania

Przy wyborze dobrej agencji nieruchomości warto się kierować nie tylko aspektem znajomości prawa. Powinno się zwracać również uwagę na doradztwo inwestycyjne – jeśli dana agencja współpracuje również z deweloperami (sprzedaż hali, powierzchni biurowych itd.), można mieć pewność wysokiej jakość świadczonych usług. Wspomniana wysoka jakość usług to jednak – zwłaszcza dla klientów indywidualnych – szybkość selekcjonowania ofert i wybór najlepszej spośród nich. Agencje nieruchomości przygotowują dla swoich klientów prezentację ofert, wyszukując je znacznie szybciej niż w przypadku prób sprzedaży mieszkań, wynajmu, kupna czy najmu na własną rękę – różnego rodzaju statystyki wskazują zgodnie, że usługi tego typu biur pozwalają nawet o połowę skrócić proces poszukiwań i czas transakcyjny. Dzieje się tak dzięki specjalistycznym narzędziom marketingowym, a także odpowiednim działaniom ofertowym (pozycjonowanie ofert, odpowiednia wizualizacja przestrzeni nieruchomości czy nowoczesne działania, takie jak home staging – takie przygotowanie mieszkania, aby było bardziej atrakcyjne dla kupującego).

Opracowanie:
Szczecin, Jagiellońska 81 lok. U1
tel. 663 966 000
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz