Materiał Partnera

Zalety korzystania z solarium

Zalety korzystania z solarium

Każdy marzy o pięknej, równomiernej opaleniźnie. Nie zawsze jest możliwe uzyskanie jej w naturalny sposób, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług solarium. Istnieje wiele korzyści wynikających z opalania się w solarium. Dziś postaramy się je przybliżyć.

Zalety opalania się w solarium – opinia eksperta

Niezaprzeczalną zaletą korzystania z solarium jest posiadanie pięknej, równomiernej opalenizny, która sprawia, że  czujemy się atrakcyjniejsi, a nasze samopoczucie znacznie się poprawia. Regularne wizyty w solarium przygotowują naszą skórę na kontakt ze słońcem, dzięki czemu unikamy ryzyka poparzenia skóry podczas pierwszego wystawienia się na ostrzejsze słońce. Z całą pewnością wizyta w solarium jest formą relaksu, a także pozwala na dostarczenie światła, które jest niezbędne do tego, aby nasza skóra wyglądała zdrowo. Promienie UV pobudzają organizm do produkcji witaminy D, której niedobory możemy odczuwać szczególnie jesienią i zimą. Pamiętajmy jednak, że pomimo korzystnego wpływu opalania na nasze zdrowie i samopoczucie, jak we wszystkim konieczne jest zachowanie umiaru. Czas opalarnia powinien być dobrany przez wykwalifikowany personel, a przerwy między seansami nie mogą być mniejsze niż 48h. Zaleca się, aby w ciągu roku nie przekroczyć liczby 60 seansów. Podczas opalania w solarium nie możemy zapominać o ochronie oczu za pomocą specjalnych okularów.  – powiedziała pracownica solarium Słoneczne Studio w Kłodzku.

Opalanie w solarium – na zdrowie!

Liczne badania udowodniły, że promieniowanie UV ma korzystny wpływ na ludzki organizm. Regularne wizyty w solarium poprawiają krążenie krwi, obniżają ciśnienie oraz rozszerzają naczynia krwionośne. Rozsądne korzystanie z solarium uzupełnia także niedobory witaminy D3, co zapobiega wielu poważnym chorobom. Niebagatelny wpływ na zdrowie ma również chwila spokoju i relaksu, jakiej zażywamy, korzystając z solarium. Duże znaczenie ma także poprawa samopoczucia i samooceny, gdy możemy cieszyć się piękną, równomiernie opaloną skórą.

Kiedy wizyta w solarium nie jest wskazana?

Pomimo wielu zalet, jakie wynikają z korzystania z solarium są sytuacje, w których powinniśmy unikać opalania się za pomocą lamp UV. Nie powinniśmy odwiedzać solarium, jeśli nasza skóra ma bardzo jasną karnację i kwalifikuje się pod fototyp I. Opalania za pomocą sztucznego światła powinno się także unikać, gdy cierpimy na nadciśnienie i zaburzenia pracy układu krążenia. Solarium powinno się omijać także przy problemach z tarczycą oraz w ciąży. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz