Materiał Partnera

Zalety korzystania z oryginalnych części zamiennych do silników

Zalety korzystania z oryginalnych części zamiennych do silników

Posiadanie własnego samochodu to niesamowita wygoda, a przede wszystkim niezależność od publicznej komunikacji, taksówek czy zmotoryzowanych członków rodziny i znajomych. Niestety, użytkowanie auta wiąże się z rozmaitymi kosztami eksploatacyjnymi, spośród których najbardziej bolesne są zazwyczaj naprawy.

Koszty użytkowania samochodu

Samochód daje komfort, ale jest też poważnym zobowiązaniem finansowym. Poruszanie się swoim autem wiąże się z koniecznością opłaty ubezpieczenia, zakupu paliwa, a czasem również naprawy zużytych lub uszkodzonych części – mówi specjalista z BTH FAST. Obecnie na rynku dostępne są rozmaite, tańsze zamienniki dla oryginalnych części silników samochodowych. Jednak czy sięgnięcie po nie to na pewno oszczędność?

Niezawodne części zamienne

Główną motywacją sięgnięcia po erzac zamiast oryginalnej części od producenta, jest oczywiście różnica w cenie. Zamienniki rzeczywiście mogą być nawet o połowę tańsze od oryginalnych części zamiennych. Jednak niestety, różnice widać też wyraźnie w jakości takich elementów.

Kupując oryginalne części do silników zyskujemy gwarancję jakości i sprawnego funkcjonowania układu przez długi czas. Natomiast stosowanie zamienników niejednokrotnie wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. I nie chodzi tu tylko o małą trwałość takich części.

Tanie części z nieznanych źródeł mogą wpływać na przyspieszenie zużycia całego układu napędowego, ponieważ nie spełniają parametrów wymaganych dla konkretnego modelu silnika i obniżają jego wydajność. Wyłącznie oryginalne części zamienne, dedykowane do danego modelu silnika, pozwalają cieszyć się mocą identyczną jak przed pojawieniem się usterki.

Regeneracja silnika jest lepsza od zamiennika

Silniki samochodów o bardzo dużym przebiegu niekiedy wymagają kompleksowej odnowy. W takiej sytuacji, jeżeli chwilowo nie możemy pozwolić sobie na zakup nowych, oryginalnych części zamiennych, warto skorzystać z usług regeneracji w sprawdzonym serwisie. Choć części silnikowe poddane regeneracji prawdopodobnie nie będą służyły tak długo, jak nowe części od producenta, wciąż stanowią rozwiązanie bezpieczniejsze niż tańsze zamienniki.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz