Zalety kominków elektrycznych

Zalety kominków elektrycznych

Kominki elektryczne to rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają możliwości instalacji tradycyjnego kominka. To również idealna opcja dla leniwych, bo użytkowanie jest proste i nie wymaga częstego sprzątania. Urządzenie jest bezpieczne i sprawdzi się niemal w każdym domu. Zastanawiasz się, czy wybrać kominek elektryczny czy biokominek? Sprawdź, jakie są korzyści z wyboru kominka elektrycznego. 

Jakie są zalety kominków elektrycznych?

Marzysz o stworzeniu ciepłego nastroju w domowym zaciszu, gdy dni stają coraz krótsze i zimniejsze, a na dworze nieustannie pada? Już teraz pomyśl o zakupie kominka elektrycznego, by jesienią i zimą cieszyć się w domu przyjemną atmosferą. To idealne rozwiązanie, gdy nie możesz sobie pozwolić na instalację tradycyjnego kominka. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać kominki elektryczne.   

Rozwiązanie do każdego wnętrza

Kominek elektryczny nadaje się do każdego pomieszczenia, bo nie wymaga dostępu do komina i przewodów wentylacyjnych. Nie musisz również dostarczać paliwa, tak jak w przypadku kominów gazowych. Niezbędny jest jedynie dostęp do prądu. Wystarczy, że po wyjęciu z opakowania podłączysz kominek do zwykłego gniazdka.

Możesz dowolnie ustawić kominek lub wybrać model, który zawiesisz na ścianie. Kominek elektryczny naścienny pasuje szczególnie do nowoczesnych wnętrz. Wybierz model z możliwością zabudowania we wnęce, dzięki czemu zyskasz więcej miejsca.

Do mniejszych wnętrz polecane są kominki elektryczne narożne. To dobry pomysł, gdy chcesz maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Poza tym narożny kominek wygląda oryginalnie i stylowo.

Na rynku dostępne są też kominki elektryczne do zabudowy. To propozycja dla osób kreatywnych. Jeśli stawiasz na indywidualizm, możesz samodzielnie zaprojektować i wykonać obudowę zgodnie ze swoim gustem.  

Wygląd tradycyjnego kominka

Kominek składa się z wkładu kominkowego i obudowy o różnych kształtach, wielkościach i kolorach. Bez problemu możesz dopasować wygląd do pomieszczenia. Na rynku dostępne są zarówno kominki elektryczne zaprojektowane w nowoczesnym stylu, jak i stylizowane z dużą ilością zdobień. Będą idealne do klasycznych wnętrz.

Kominki elektryczne z obudową mogą imitować wygląd tradycyjnego kominka z konsolą. Zastosowane materiały, takie jak fornirowane naturalne drewno czy marmur pozwalają uzyskać klasyczny wygląd. Elektroniczne przyciski są dyskretnie ukryte, wiec kominek jest estetyczny.

Dla wymagających polecany jest kominek elektryczny 3D. W takim modelu wrażenie palącego się drewna jest możliwe do uzyskania mimo braku prawdziwego płomienia. Dodatkowo możesz regulować szybkość i jasność ognia. Efekt ogniska podbija specjalny syntezator dźwięku. Jeśli zależy ci na wieczornym relaksie przy dźwiękach trzaskającego płomienia, upewnij się, że wybrany kominek posiada wbudowany syntezator.

Możliwość ogrzania wnętrza

Kominek elektryczny daje możliwość dogrzania pomieszczenia niczym kominek opalany drewnem. Na komfort użytkowania wpływa też możliwość samodzielnej regulacji temperatury w każdej chwili.

Możesz również ustawić opcję, by w momencie uzyskania pożądanej temperatury kominek automatycznie się wyłączył. Za pomocą pilota masz możliwość regulacji nie tylko ogrzewania, ale także efektu płomienia.  

Łatwość w utrzymaniu czystości

Kominki elektryczne nie brudzą, ponieważ nie wydzielają dymu, więc nie musisz martwić się o gromadzący się we wnętrzu popiół. Sztuczny kominek jest łatwy w utrzymaniu czystości.

W celu wyczyszczenia kominka wystarczy wyjąć wtyczkę i poczekać, aż urządzenie całkowicie ostygnie. Używaj wilgotnej ścierki, możesz dodać też łagodny środek czyszczący. Producenci kominków nie zalecają stosowania mocnych chemicznych środków szorujących i ostrych gąbek.

Bezpieczeństwo używania

Elektryczny kominek to bezpieczne rozwiązanie szczególnie, gdy w domu są małe dzieci czy zwierzęta. Taki kominek nie wymaga spalania paliwa tak jak w kominkach gazowych lub biokominkach, więc nie stwarza zagrożenia zatrucia, poparzenia czy pożaru.

Prostota obsługi

Wybór kominka elektrycznego to wygodne rozwiązanie. Wszystkie opcje ustawisz za pomocą pilota. Możesz samodzielnie regulować temperaturę, a po wybraniu określonego czasu kominek może automatycznie się wyłączyć. Poza tym kominek elektryczny nie wymaga magazynowania i noszenia ciężkiego opału i uciążliwego czyszczenia z popiołu.

Pozostałe korzyści

Niektórzy zastanawiają się, ile prądu pobiera kominek elektryczny. Niezdecydowani obawiają się wysokich kosztów eksploatacji, tymczasem używanie kominka elektrycznego nie jest drogie. Jeśli będziesz korzystać głównie z efektu płomienia, zapłacisz grosze. Codzienne ogrzewanie zimą może być trochę droższe.

Kolejna zaleta to atrakcyjna cena – za kominek elektryczny zapłacisz nawet poniżej 300 zł. Możesz również wybrać droższe modele w przedziale 2000-3000 zł. Na rynku masz ogromny wybór i dostępność różnych modeli.

Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz