Materiał Partnera

Zalety kominka

Zalety kominka

Na etapie budowy lub remontu domu wiele osób myśli o tym, czy warto zamontować w nim kominek. Kominki to doskonały sposób na ogrzanie domu, a także gwarancja niezapomnianej atmosfery! To rozwiązanie cieszy się niezmiennie od lat popularnością i chociaż nie należy do najtańszych, to warto w nie zainwestować. Sprawdź, jakie ma zalety korzystanie z kominka.

Zalety kominka

Kominek to popularne rozwiązanie, które cieszy się rosnącym zainteresowaniem inwestorów od lat. Wiele osób decyduje się na montaż kominka pomimo posiadania centralnego systemu ogrzewania. Poznaj zalety kominka, które podpowiedział nam ekspert z MADAR KOMINKI!

  • Klimatyczny kominek - kominki nadają wnętrzu charakter i sprawiają, że atmosfera pomieszczenia staje się bardziej przytulna. Wspólnie spędzony czas przy kominku - czy to nie bezcenne wspomnienie? Kominek jest stylowym dodatkiem i miejscem, przy którym rodziny bardzo chętnie spędzają wspólnie czas.
  • Oszczędność na ogrzewaniu - kominki nie są drogie w użytkowaniu, drewno można bowiem pozyskać tanio i składować przez długi czas bez utraty kaloryczności opału. Do palenia wykorzystać można także drewno, które pozyskaliśmy samodzielnie, na przykład podczas przycinania drzewek czy krzewów w ogrodzie.
  • Szybkie nagrzewanie pomieszczenia - zaletą kominków jest bardzo szybkie nagrzewanie pomieszczenia. Docenią to na pewno właściciele systemów ogrzewania, które wymagają więcej czasu - chociażby C.O. ogrzewane kotłem na paliwo stałe wymaga sporo czasu, zanim ciepła woda rozejdzie się po rurach. Przy kominku od razu można się ogrzać!
  • Dobre źródło ciepła - kominek  może być także jedynym źródłem ciepła w domu. Kominki z płaszczem wodnym to jedno z popularnych rozwiązań! Wystarczy napalić w kominku, a ciepło rozejdzie się po całym domu.
  • Funkcja ozdobna - nie zapomnijmy o tym, że kominek pełni także funkcję ciekawej ozdoby i sprawia, że wnętrze nabiera charakteru. Kominki to bardzo modny obecnie element stylizacji wnętrz. Kominki można zabudować na wiele sposobów i uzyskać zarówno nowoczesny, jak i rustykalny charakter kominka.

Warto także pamiętać o tym, że kominek jest formą ujarzmienia groźnego żywiołu. Aby cieszył niezawodnością przez wiele lat i zapewniał bezpieczeństwo, jego instalacja powinna zostać zlecona wyspecjalizowanej firmie.

Co zamiast kominka?

Nie każdy ma możliwość pozwolenia sobie na kominek, ale na szczęście podobny efekt wizualny można uzyskać poprzez zastosowanie wkładu kominkowego w piecach opalanych drewnem, węglem, gazem, pelletem, olejem opałowym lub w piecach elektrycznych. Uzyskany efekt wizualny będzie doskonały, a piec z powodzeniem nadal może ogrzewać dom. Wkłady kominkowe dostępne są w wielu opcjach - od klasycznych, po przestrzenne, bryłowe wkłady kominkowe.

Opracowanie:
Starogard Gdański, Pelplińska 29
tel. 58 562 60 20
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz