Artykuł sponsorowany

Zalety izolacji natryskowej

Zalety izolacji natryskowej

Wodorozcieńczalne produkty asfaltowe mają szerokie zastosowanie – Izohan WM jest używany do wykonywania bezspoinowych hydroizolacji poziomych i pionowych wszystkich typów podziemnych i przyziemnych części budowli, przyklejania płyt EPS, wykonywania warstwy paroizolacji na tarasach czy stropodachach, izolacji posadzek na gruncie i izolacji tarasów odwróconych. Inne wodorozcieńczalne produkty mogą służyć do renowacji i konserwacji pokryć dachowych, wykonywania pokryć bezspoinowych zbrojonych technicznymi tkaninami lub bezspoinowych pokryć na podkładzie z papy, wykonywania przeciwwilgociowych izolacji czy gruntowania podłoży mineralnych pod właściwą izolację. Powyższe zastosowania dotyczą preparatu Izohan Dysperbit, którego używamy także do gruntowania powierzchni przed zastosowaniem Izohanu WM. Co warto wiedzieć o tych produktach?

Izohan WM

Nie sposób wymieniać zalet produktu bez omówienia sposobu jego wykorzystania. Przed zastosowaniem preparatu Izohan WM należy zagruntować podłoże preparatem Izohan WL lub Dysperbit rozcieńczonymi wodą w proporcji 1:1. Zanim przystąpimy do prac z preparatem Izohan WM, zawartość opakowania trzeba dokładnie wymieszać. Gdy zagruntowana powierzchnia przeschnie, należy nałożyć warstwę Izohan WM. Powłoka zawsze powinna być umiejscowiona od narażonej na działanie wody strony ściany. Warto pamiętać, że grubowarstwowe masy bitumiczne są szczególnie narażone na uszkodzenia podczas zasypywania wykopu, dlatego zaleca się dodatkowe zabezpieczenie w postaci płyt termoizolacyjnych, folii PE, EPDM lub włókniny. Jeśli zamierzamy aplikować produkt natryskowo, należy używać do tego odpowiedniej pompy, na przykład GRACO GH833, ciśnienie 250 Car, dysza 0,071'' – dowiadujemy się od producenta, firmy Izohan. Zalety produktu Izohan WM:

  • nie wymaga wkładek zbrojących czy tynku wyrównawczego,
  • jest odporny na wysokie ciśnienie wody i normalnie występujące w gruncie substancje agresywne wg normy PN-EN 206-1,
  • stanowi doskonałą barierę antyradonową,
  • nadaje się na wszystkie podłoża mineralne (suche i lekko wilgotne) i daje wyprawę o wysokiej twardości i elastyczności,
  • jest produktem bezrozpuszczalnikowym, wysokoelastycznym, przykrywającym rysy, zbrojonym mikrowłóknami,
  • jest produktem łatwym i szybkim w stosowaniu, ponieważ jest gotowy do użytku po wymieszaniu.

Izohan Dysperbit

Wzmiankowany wcześniej Izohan Dysperbit ma szerokie zastosowanie w pracach budowlanych. Przed użyciem preparatu należy właściwie przygotować powierzchnię. Podłoże powinno być oczyszczone z tłuszczu, powłok malarskich i wszystkich substancji, które mogą zmniejszać przyczepność. Do gruntowania zawsze używamy preparatu rozcieńczonego wodą. Jeśli używamy środka do konserwacji pokryć dachowych, najpierw należy pozbyć się pęcherzy powietrza ze zniszczonego pokrycia, wyczyścić miejsce, które będziemy remontować, a następnie wycięty ubytek wypełnić masą szpachlową. Na tak przygotowaną powierzchnię można nanosić Izohan Dysperbit w dwóch warstwach. Ważne jest, by przed nałożeniem drugiej warstwy odczekać, aż pierwsza wyschnie. Miejsca styków połaci dachowej należy wzmocnić tkaniną zbrojącą, a ostatnią, jeszcze świeżą warstwę produktu pokryć posypką mineralną. Przy wykonywaniu bezspoinowego pokrycia dachowego, Izohan Dysperbit najlepiej rozprowadzić pasami o szerokości podobnej do tkaniny zbrojącej. W świeżą warstwę najlepiej wtopić włókninę polipropylenową i pozostawić do wyschnięcia. Należy pamiętać o zakładkach, które powinny mieć szerokość minimum 10 cm. Po wyschnięciu na ułożonych pasach tkaniny należy rozprowadzić kolejną warstwę masy, tak by tkanina była nią całkowicie nasączona. Przy wykonywaniu izolacji przeciwwilgociowej, na uprzednio zagruntowane podłoże dobrze jest nakładać nierozcieńczoną masę pędzlem lub pacą. Zalety Izohan Dysperbit są następujące: może być stosowany na suche i wilgotne podłoże, ma bardzo dobrą przyczepność, ma właściwości tiksotropowe, jest bezrozpuszczalnikowy i odporny na działanie czynników atmosferycznych.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz