Materiał Partnera

Zalety iPhonów

Zalety iPhonów

iPhony marki Apple z każdym rokiem biją większe rekordy popularności. Większość osób, które raz zakupiły tego typu urządzenie, pozostają im wierne. Dlaczego tak się dzieje? Poniżej przygotowaliśmy listę rzeczy, które czynią z tych smartfonów jedne z najlepiej sprzedających się urządzeń mobilnych na całym świecie. Omówimy wyświetlacz iPhone, ich system operacyjny, bezpieczeństwo użytkowania i wytrzymałość.

Technologia Retina

iPhone nie jest urządzeniem mobilnym z największym na rynku wyświetlaczem, ale dzięki technologii Retina oddają niezwykle wysoką jakość obrazu. Wyświetlacz iPhone są ciekłe krystalicznie i mają wysokie zagęszczenie pikseli na jeden cal (pixels per inch). Nie dostrzegamy na nim pojedynczych pikseli, obraz wydaje się być idealny. Oglądając zdjęcia na iPhone, może nam się wydawać, że patrzymy na obraz rzeczywisty. Wartość pikseli na jeden cal w tych urządzeniach Apple waha się od 220-326. Jeśli chodzi o rozdzielczość, iPhone 4S na przykład ma rozdzielczość 960x640 pikseli, a iPad Air aż 2048x1536 pixeli. Niewątpliwą zaletą wyświetlaczy iPhone jest szeroki kąt widzenia i podświetlenie LED, dzięki któremu obraz uzyskuje doskonały kontrast i wyostrza się. Technologia Retina zapewnia, że obraz w tych poręcznych urządzeniach jest doskonały.

System operacyjny iOS

iPhone marki Apple mają bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze system operacyjny - iOS. W podobnych sprzętach innych marek dostępny jest system Android - dowiadujemy się w serwisie Master z Warszawy. Android posiada nakładki od producentów, które mogą utrudniać nam pracę. Dodatkowo zajmują pamięć wbudowaną, możemy określić je jako zbędne. Plusem Apple iOS jest wbudowana funkcja kontroli rodzicielskiej, a także aplikacja asystenta głosowego. To system operacyjny dedykowany tylko urządzeniom Apple i tylko na urządzeniach tej marki może być instalowany. Dodatkowy plus to gwarancja bezpłatnego dostępu do aktualizacji - w przypadku Androida jest to trudniejsze, ponieważ nakładki producentów każdorazowo muszą być indywidualnie dostosowane.

Bezpieczeństwo i wytrzymałość

Smartfony iPhone są najmniej narażone na ataki hakerów, ponieważ App Store oferuje tylko bezpieczne aplikacje. iPhone niemalże gwarantuje bezpieczeństwo przed włamaniami do naszych danych osobistych - nie musimy martwić się o aplikacje antywirusowe i znacznie rzadziej zdarza się, że musimy poszukiwać serwisu smartfonów iPhone. iPhone to dodatkowo urządzenie wytrzymałe i jednocześnie eleganckie. Plastikowe urządzenia większości smartfonów narażone są na pęknięcia, w obawie przed uszkodzeniami często zasłaniamy je tandetnymi etui. Obudowy smartfonów są metalowe (poza iPhone 5C). 

Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz