Materiał Partnera

Zalety internetu satelitarnego

Zalety internetu satelitarnego

Technologia satelitarna jest jednym ze sposobów podłączenia do internetu. Stanowi doskonałą alternatywę dla miejsc, w których niemożliwe jest dotarcie sygnału LTE, CDMA albo innego radiowego rozwiązania. Czym charakteryzuje się internet satelitarny i jakie są jego zalety? Sprawdźmy, dlaczego warto właśnie w taki sposób łączyć się ze światem.

 Działanie internetu satelitarnego

Zacznijmy od tego, w jaki sposób działa internet satelitarny? Odbieranie i wysyłanie danych jest możliwe dzięki instalacji satelitarnej i satelitów komunikacyjnych, które zostały umieszczone na orbicie okołoziemskiej. Znajdują się w znacznej odległości od naszej planety, a jednocześnie nie podlegają ograniczeniom typowym dla nadajników naziemnych – wyjaśnia nasz rozmówca, ekspert z firmy Kempa Satellite Networks. Dlatego pozwalają podłączyć do sieci miejsca, w których przedtem nie można było korzystać z internetu.

Internet satelitarny jest internetem szerokopasmowym. Do jego działania potrzebna jest wspomniana antena satelitarna oraz modem. Nie wymaga specjalnego oprogramowania. Użytkownicy, którzy chcą z niego korzystać, muszą podłączyć modem do komputera wyposażonego w kartę sieciową, od razu uzyskując sygnał. Każdy powinien poradzić sobie z tym samodzielnie, jednak w razie potrzeby możemy też skorzystać z usług specjalistów.

 Dlaczego warto korzystać z internetu satelitarnego?

Z korzystaniem z internetu satelitarnego wiąże się wiele korzyści. Poznajmy najważniejsze zalety internetu satelitarnego:

  • sygnał internetu satelitarnego umożliwia podłączenie do sieci we wszystkich regionach,
  • możliwość dzielenia sygnału i jednoczesnego korzystania z sieci na komputerze, w smartfonie czy na laptopie,
  • brak ograniczeń co do liczby stanowisk, na których korzysta się z internetu satelitarnego,
  • niezależność prędkości przesyłu danych od liczby podłączonych do danej sieci aktywnych urządzeń,
  • szybkość usług satelitarnych – usługodawcy zapewniają szybki internet w tej samej cenie, co usługodawcy oferujący internet naziemny. A w odróżnieniu od nich, zapewniają sygnał docierający do każdego miejsca,
  • internet działający niezależnie od istniejącej infrastruktury.

Chociaż internet satelitarny jest podany na czynniki atmosferyczne, z pewnością jest to rozwiązanie, które warto mieć na uwadze, kiedy potrzebujemy dostępu do sieci. Tym bardziej, że zachmurzenie czy deszcz nie zakłócają jego działania. Możemy mieć problemy z sygnałem w razie silnej burzy czy śnieżycy – ale w takich przypadkach każdy internet ma prawo zawodzić.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz