Materiał Partnera

Zalety i zastosowanie monitoringu pojazdów GPS

Zalety i zastosowanie monitoringu pojazdów GPS

Zastosowanie systemu monitoringu pojazdów GPS ma wiele zalet, które przynoszą firmom mnóstwo korzyści. Mimo iż są znane i dostępne na rynku od wielu lat, ich popularność cały czas rośnie, ponieważ przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że przekładają się one bezpośrednio na prowadzony przez nich biznes. Przedstawiamy najważniejsze zalety monitoringu pojazdów GPS wraz z ich zastosowaniem.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Na wzrost wydajności oraz oszczędności firmy większy wpływ niż ograniczenie kosztów ma wprowadzenie pewnych rozwiązań, które pozwolą na sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. System monitoringu pojazdów GPS przynosi szereg korzyści, wśród których jednymi z najważniejszych są oszczędności – pieniędzy oraz czasu.

Kontrolowanie zużycia paliwa, pokonywanych tras oraz czasu w nich spędzonego pozwala zarządcy floty ograniczyć kradzieże i nadużycia, a dzięki modułom, które instalowane są w pojazdach, może sprawdzić wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu. Służą do tego serwisy webowe lub specjalne aplikacje, które przypominają np. o kończącym się ubezpieczeniu, dacie kolejnego badania technicznego czy przeglądu gwarancyjnego.   

Kontrola pracowników i zarządzanie sprzętem

Monitorowanie pojazdu np. pod kątem rozwijanych prędkości wpływa na bezpieczeństwo kierowcy, który ma świadomość, że jego pracodawca może wyciągnąć poważne konsekwencje w przypadku nieprzestrzegania przepisów drogowych. Może się tak zdarzyć również w przypadku wykrycia nietypowych zdarzeń, takich jak np. postoje, gwałtowne ubytki paliwa, a także uruchomienie silnika w godzinach, które nie wynikają z grafiku.

Systemy monitoringu pojazdów GPS pozwalają także na skuteczne zarządzanie sprzętem oraz pracownikami. Dzięki nim można szybko i w łatwy sposób sprawdzić bieżący status pojazdu, a także przeanalizować trasę przejazdu oraz rozliczyć czas prywatny i służbowy, co pomaga w podejmowaniu decyzji dotyczących eksploatacji pojazdu i jego serwisowania. Monitorowanie pozycji oraz parametrów pojazdu łączy się z możliwością kierowania zespołem pracowników – można ich z łatwością zidentyfikować, zlokalizować oraz zweryfikować czas spędzony na konkretnych zadaniach.

Systemy monitoringu pojazdów GPS mają szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je głównie w transporcie międzynarodowym i krajowym, biurach spedycyjno-logistycznych oraz flotach pojazdów handlowych. Służą także jako wsparcie w branży komunalnej i budowlanej, przewozach pasażerskich oraz wypożyczalniach pojazdów – wymienia ekspert z firmy komputerowej Mikrotronik.pl.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz