Materiał Partnera

Zalety i wady paneli podłogowych

Zalety i wady paneli podłogowych

Panele podłogowe stanowiły niegdyś obiekt pożądania, niedostępne i wyznaczające zupełnie wyższą jakość. Współczesne budownictwo wygląda jednak zupełnie inaczej – obecnie panele podłogowe są jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do wykończenia podłogi. Ta wpływa oczywiście na wrażenia estetyczne w całym pomieszczeniu. Przed zdecydowaniem się na panele warto więc rozważyć wszelkie wady i zalety takiego rozwiązania.

Budowa paneli podłogowych

Panele laminowane, zwane powszechnie po prostu panelami podłogowymi, składają się zazwyczaj z dwóch warstw. Warstwa, po której chodzimy nazywana jest warstwą dekoracyjną. Stanowi ją papier z nadrukowanym wzorem lub laminat. Warstwa dekoracyjna wzmocniona jest za pomocą żywicy melaminowej o właściwościach termoutwardzalnych, co sprawia, że nie jesteśmy w stanie zetrzeć wzoru nawet po wielu latach użytkowania. Jeśli zaś chodzi o warstwę nośną, to zwykle stanowi ją płyta HDF lub winyl. Bogaty wybór paneli laminowanych znajdziemy w Sklepie Podlasiak firmy Bonus. PHU. Kondracki Grzegorz. Jego bogata oferta nie ogranicza się jednak do paneli podłogowych, ale także do innych rozwiązań z zakresu wykończenia podłogowego, jak również wykonawstwa, dzięki czemu możemy nie tylko zaopatrzyć się w niezbędne materiały, ale także wynająć ekipę remontową, która wykona dla nas profesjonalny montaż.

Zalety paneli podłogowych

Niewątpliwą zaletą paneli laminowanych jest łatwość ich montowania. Jako że panele układane wyparły panele klejone, ich zakładanie jest szybsze, prostsze i czystsze. Nie oznacza to oczywiście, że nie wymaga doświadczenia i przygotowania, ale tę metodę wykończenia podłogi możemy zastosować najsprawniej ze wszystkich. Do innych zalet należą na przykład duża odporność na działanie chemikaliów oraz szeroka gama warstw ścieralności pozwalających dostosować panele podłogowe do danego pomieszczenia. Panele podłogowe są ponadto tańsze w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

Wady paneli podłogowych

Niektórych z nas od paneli podłogowych odstrasza ich wygląd, który uznajemy za sztuczny. Ponadto, paneli podłogowych nie można odnawiać – nie poddają się zabiegom cyklinowania czy lakierowania. Ich naturalnym wrogiem jest wilgoć, przez co standardowych modeli nie zastosujemy w łazience czy kuchni. Istotną wadą jest także niska dźwiękoszczelność paneli podłogowych, przez co sąsiedzi pod nami usłyszą każdy nasz krok. Jeśli posiadamy psa lub kota, to szybko dostrzeżemy także zdolność paneli podłogowych do szybkiego elektryzowania się.

Opracowanie:
Siedlce, Katedralna 34
tel. 600 950 335
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz