Artykuł sponsorowany

Zalety i wady budowania domu w technologii kanadyjskiej

Zalety i wady budowania domu w technologii kanadyjskiej

Domy w technologii szkieletowej nie cieszą się w Polsce taką popularnością jak np. w krajach Ameryki Północnej lub Skandynawii. Jednak warto bliżej przyjrzeć się tej technologii, ponieważ ma ona wiele zalet. Z pewnością do nich zalicza się szybkość prac budowlanych, a także możliwość rozpoczęcia budowy o dowolnej porze roku. Niestety technologia kanadyjska, podobnie jak inne technologie budowlane ma swoje wady. Zatem jakie są wady i zalety budowania domów szkieletowych?

Zalety budowy domu kanadyjskiego

Budowanie domów drewnianych w technologii kanadyjskiej ma swoje zalety i wady. Główną korzyścią wykorzystania tej technologii jest krótki czas realizacji. Budowanie domu szkieletowego nie wymaga wykonywania przerw technologicznych, co znacznie skraca czas tworzenia domu. Wpływ na ilość czasu potrzebnego na budowę na także wielkość domu i umiejętności i wiedza ekipy budowlanej. Firma budowlana Kamarbud, która specjalizuje się w budowie domów kanadyjskich, oferuje zbudowanie domu w tej technologii w 3 miesiące. Dotyczy to obiektu o powierzchni 100m2. Decydując się na stworzenie domu w technologii kanadyjskiej, wydatki na materiały budowlane oraz same prace budowlane będą mniejsze nawet o 25-30% w porównaniu do budowy domu murowanego o tych samych parametrach. Poza tym domy szkieletowe nie wymagają wysokich kosztów późniejszego ogrzewania ich. Spowodowane jest to przede wszystkim tym, że ściany domów budowanych w tej technologii stanowią głównie materiał izolacyjny. Z kolei ściany zewnętrzne oraz dach zabezpiecza się folią paroizolacyjną, co stanowi świetną termoizolację obiektu.

Poza pracami fundamentowymi, pracownicy firmy Kamarbud podczas tworzenia domu w technologii szkieletowej nie wykonują prac mokrych, dzięki czemu możliwe jest rozpoczęcie budowy domu niezależnie od pory roku. Dom kanadyjski może być wzniesiony, nawet gdy za oknem temperatura utrzymuje się poniżej zera.

Zaletą domów kanadyjskich jest ich niewielka masa. Konstrukcja domu drewnianego jest lżejsza niż konstrukcja domu murowanego, dzięki czemu fundamenty są mniej obciążone. Dodatkowo pozwala to na obniżenie kosztów inwestycji. Lekkość konstrukcji nie wpływa jednak na jej trwałość. Dom kanadyjski wytrzymuje długi czas, dlatego doskonale nadaje się do tego, by mogły w nim mieszkać następne pokolenia. Technologia kanadyjska, w której specjalizuje się firma budowlana Kamarbud, umożliwia łatwą przebudowę, rozbudowę oraz naprawę budynków. Oznacza to, że znacznie prościej jest powiększyć dom szkieletowy niż dom murowany.

Wady budowy domu kanadyjskiego

Technologia kanadyjska, tak jak i inne technologie budowlane ma swoje wady. Pierwszą i najważniejszą z nich jest to, że w porównaniu do tradycyjnego budownictwa, technologia szkieletowa wymaga użycia materiałów budowanych o wysokiej jakości, które są dokładnie wykonane. W innym przypadku dom szkieletowy może nie spełniać założonych wymagań. Dlatego do wybudowania domu kanadyjskiego powinniśmy wybrać firmę znającą się na tej technologii jak np. Kamarbud z Mnichowa w województwie Świętokrzyskim.

Rozważając budowę domu szkieletowego, nie powinniśmy kierować się mitami związanymi z tą technologią, ponieważ nie mają one odzwierciedlenia w rzeczywistości. Najczęściej biorą się one z faktu nieznajomości tej techniki budowlanej, a także z przywiązania Polaków do technologii murowanej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz