Artykuł sponsorowany

Zalety i rola dystalizerów ortodontycznych

Zalety i rola dystalizerów ortodontycznych

Zastanawiasz się, czym jest dystalizer? Może został Ci zaproponowany przez ortodontę, ale zanim się na niego zdecydujesz, chcesz poznać szczegóły jego budowy, a także zalety płynące z jego noszenia? W takim razie dobrze trafiłeś, przedstawimy Ci najważniejsze cechy tego typu aparatu ortodontycznego. Dowiesz się także, kiedy powinien zostać założony. Zapraszamy do czytania!

Rola dystalizerów w prostowaniu zębów

Dystalizatery mają za zadanie dystializowanie lub medializowanie zębów. W tym ostatnim przypadku najczęściej stosuje się dystalizery do poprawy lokalizacji zębów dolnych lub górnych trzonowców. Ten rodzaj aparatu stosuje się najczęściej u osób z poważną wadą zgryzu. Jak się bowiem okazuje, jest to metoda, która może skutecznie zapobiec konieczności usuwania jednego z zębów powodujących wadę. Czas noszenia jest oczywiście uwarunkowany potrzebami indywidualnymi klientów, warto jednak zaznaczyć, że najczęściej na efekty trzeba czekać jedynie trzy miesiące. Wszystko zależy od samego aparatu, sposobu jego założenia, a także samej wady zgryzu. Warto stawiać na sprawdzone dystalizery tworzone z materiałów od cenionych dostawców. Z czego powinien się składać pełny aparat tego typu? Lista elementów poniżej:

  • tuba dołączona do pierścienia,
  • 2 mikroimplanty,
  • metalowy stelaż (zwany Beneplate),
  • stopery,
  • sprężyny.

Warto także dodać, że każdy dystalizer powinien mieć stosowny certyfikat potwierdzający jego jakość, a także bezpieczeństwo. Będzie on w końcu w jamie ustnej człowieka przez długi okres czasu, nie może w żadnym stopniu wpływać niekorzystnie na organizm.

Zalety dystalizerów – co oferują te aparaty?

Wszystko oczywiście zależy od Laboratorium Ortodontycznego, które wybierzesz. Zawsze stawiaj na doświadczonych specjalistów, którzy przygotują dla Ciebie niezawodny dystalizer. Wtedy możesz liczyć na pełne spektrum jego możliwości. Zyskasz sposób na wymuszenie na zębach określonego ruchu, nie tylko obrócisz nawet pojedynczy ząb powodujący wadę zgryzu, zadbasz także o odpowiednie przesunięcie lub jego wyprostowanie się, z pomocą dystalizera zrobisz również miejsce dla innych zębów. Wysokiej jakości dystalizery spowodują rozbudowę łuków zębowych w nawet trzech kierunkach jednocześnie. To bez dwóch zdań skuteczna metoda na poprawę wady zgryzu w bezpieczny sposób. Na pierwsze efekty wystarczy poczekać jedynie kilka miesięcy, o czym już wspominaliśmy!

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz