Materiał Partnera

Zalety drogowego transportu kontenerowego

Zalety drogowego transportu kontenerowego

Kontenery morskie są przystosowane konstrukcyjne w taki sposób, aby mogły być w późniejszym czasie również transportowane drogą lądową – wagonami kolejowymi, lub specjalnymi naczepami ciągników siodłowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu przewóz towarów stał się znacznie szybszy, a także tańszy.

Konteneryzacja systemu transportu morskiego

Już ponad kilkadziesiąt lat temu została opracowana technologia konteneryzacji systemu transportu morskiego, którego głównym zadaniem było zwiększenie efektywności przeładunku towarów w kontenerach morskich za statku na środek transportu, a także z lądowego środku transportu na statek. Taka metodologia działań przewozowo-spedycyjnych, spowodowała dynamiczny rozwój błyskawicznego przewozu dóbr na całym świecie, a także zwiększyła elastyczność działań firm, które działają w intermodalnym łańcuchu transferu ładunków. Jak już wspomniano konteneryzacja, wiąże się z efektywnością, a na nią składają się: szybszy przekaz towarów, a także niższy koszt całego procesu przewozowego.

Optymalizacja kosztów

Optymalizacja kosztów, dzięki transporcie lądowym kontenerów morskich, zasadza się przede wszystkim na braku konieczności przeładunku towarów do różnego rodzaju przyczep. Nowoczesna technologia transportowa, pozwala dzisiaj umieszczać różnych rozmiarów kontenerów na naczepach ciągników siodłowych, które wprost z portów, są wywożone do centrów rozładunkowych, lub też wprost do klientów. Sprzyja ta olbrzymim oszczędnościom logistyki transportowej, a także krótszemu czasowi całego procesu przewozu.

Błyskawiczny transport

Tak jak zauważono, konteneryzacja, pozwala na błyskawiczny przekaz ładunków z portów do centrów przeładunkowych, magazynów, lub wprost do klientów. Z takich rozwiązań korzystają małe, a także duże firmy z wielu branż, od spożywczej począwszy, na odzieżowej, czy metalurgicznej kończąc. Dzisiaj importowane towary zagraniczne drogą morską np. z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, czy też przede wszystkim z innych kontynentów, pozwalają na skrócenie czasu dostaw w znaczącym stopniu. Istotna jest jednak ścisła współpraca przedsiębiorstw logistyki morskiej, z przewoźnikami kontenerów morskich i towarów ponadnormatywnych, których w Polsce jest coraz więcej. Nie oznacza to jednak tego, że stanowią dla siebie olbrzymią konkurencję. Zapotrzebowanie na ich usługi stale wzrasta, czego dowodem, jest olbrzymia liczba wykonanych tranzytów przez przedsiębiorstwo CARGO LINE, które zdobyło wysoką pozycję rynkową w kraju! Z pełną specyfikacją firmy, warto zapoznać się na jej dedykowanej stronie internetowej. 

Opracowanie:
Gdynia, gen. Karpińskiego 2 lok. 5
tel. 58 711 28 24
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz