Artykuł sponsorowany

Zalety cięcia laserem

Zalety cięcia laserem

Cięcie laserem jest technologią szczególnie chętnie używaną w produkcji różnego rodzaju form reklamowych, gdyż pozwala na precyzyjną obróbkę niemal każdego materiału: pleksi, sklejki, laminatu, kartonu, szkła, drewna, skóry, kamienia oraz metali. Laser umożliwia także dokładne odwzorowanie wymaganego, nawet najbardziej skomplikowanego kształtu. Na czym dokładnie polega ta technologia i jakie są jej zalety?

Laser jest urządzeniem, wytwarzającym spójną, spolaryzowaną wiązkę promieniowania elektromagnetycznego. Skupia bardzo dużą ilość energii na niewielkim, precyzyjnie wyznaczonym obszarze, co prowadzi do błyskawicznego rozgrzania oraz stopienia materiału. Aby przyspieszyć proces cięcia, w laserach dodatkowo stosuje się gazy: CO2, azot lub tlen. Sprawdź zalety cięcia laserem.

Szybkość

Tym, co wyróżnia omawianą metodę cięcia spośród innych dostępnych jest jej szybkość. Dzięki temu proces wycinania pożądanego kształtu nie zajmuje wiele czasu, a wycięty element nie wymaga dalszej obróbki, przez co można go od razu wykorzystać.

Precyzja

Cięcie laserem jest ponadto niezmiernie precyzyjne, a przez to minimalizujące ryzyko uszkodzeń materiału. Ograniczona strefa wpływu cięcia powoduje, że laser oddziałuje jedynie na fragment powierzchni, na którą pada, nie powodując zmian termicznych na pozostałej części. Dzięki temu właściwości oraz struktura całości materiału pozostaje niezmienione i nienaruszona. Usługi cięcia laserem oferuje swoim klientom między innymi renomowana firma ELPi, zajmująca się także wyrobem produktów reklamowych z tworzyw sztucznych. 

Odpadom powiedz nie

Omawiany rodzaj cięcia minimalizuje do minimum także ilość odpadów, powstających podczas całego procesu. Planując precyzyjnie linię cięcia, zmniejszamy powierzchnię, potrzebną do wycięcia wszystkich elementów. W ten sposób arkusz, na przykład pleksi, zostaje maksymalnie wykorzystany. 

Oszczędność

Cięcie laserem to w końcu duża oszczędność finansowa, gdyż nie musimy regularnie inwestować w nowe maszyny. Zużywanie się głowicy tnącej jest zerowe, gdyż nie ma ona fizycznego kontaktu z ciętym materiałem, przez co koszty eksploatacji całego urządzenia są bardzo niskie.  

Małe i duże serie

Cięcie laserem daje także możliwość wykonywania zarówno małych, jednostkowych serii, jak i dużych. Wystarczy odpowiednio zaprogramować laser i wprowadzić do niego odpowiednie dane. Ustawienia możemy dowolnie zmieniać, dzięki czemu zyskujemy możliwość wszechstronnej produkcji.

Ciecie laserem ma wiele zalet. Warto skorzystać z tej technologii, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz