Materiał Partnera

Zalety budowy domu z jednym wykonawcą

Zalety budowy domu z jednym wykonawcą

Budowa domu jednorodzinnego w błyskawiczny sposób, przy zoptymalizowanym budżecie inwestycyjnym, to dzisiaj możliwe! Obecnie na rynku działają bowiem wielospecjalistyczne przedsiębiorstwa budowlane, które nie tylko podejmują się działań wykonawczych, ale także projektowych i administracyjno-formalnych. Dowiedz się, jakie są zalety budowy domu z jednym, doświadczonym oraz renomowanym wykonawcą!

Błyskawiczny czas budowy

Pierwszą zaletą budowy domu z jednym wykonawcą, jest to, że zagwarantuje on błyskawiczny proces budowy domu. Optymalizacje czasowe zostaną zaś wygenerowane dzięki nowoczesnym procesom zarządczym i logistycznym, na każdym etapie prac, począwszy od uzyskiwania pozwoleń na budowę, kończąc na wykańczaniu wnętrz i przygotowywaniu ogrodu do pełnego użytku.

Dzisiaj wielospecjalistyczne firmy, są zatem w stanie przejść od projektu budynku, do jego całościowego wykonania i oddania do użytku nawet w kilka miesięcy, w technologii tradycyjnej. Opierając się o innowacyjne wznoszenie domów metodami m.in. opartymi o prefabrykaty, można uzyskać gotowy obiekt nawet o kilka tygodni szybciej!

Optymalizacja kosztów

Duże firmy, które są szeroko wyspecjalizowane zawsze gwarantują swoim klientom optymalizacje kosztów. Te wiążą się przede wszystkim ze skróconym czasem prac budowlanych, ze stosowaniem materiałów budowlanych pochodzących od partnerskich hurtowni, zapewniających preferencyjne ceny, a także z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii maszynowych, jeśli chodzi o stawienie ścian, wykonywanie więźby dachowej, czy też jeśli chodzi o wykończenie pomieszczeń.

Wielokrotnie Twój wykonawca, będący jedną szeroko wyspecjalizowaną firmą, zaproponuje Ci wzniesienie domu w technologiach pasywnych. Instalacje sanitarne i teletechniczne, zostaną w takiej opcji wykonane w taki sposób, aby Twój budynek był energooszczędny. Tu ważne jest także dobieranie odpowiednich poszyć dachowych i systemów okiennych, które powinny być instalowane w systemie ciepłego montażu. Ważne są również odpowiednie termomodernizacje i izolacje przeciwwilgociowe.

Zagłębiając się bardziej w idee budownictwa pasywnego, powinieneś wiedzieć, że Twój dom może być wyposażony w instalacje bezpuszkowe, baterie kompensujące moc bierną, w kolektory słoneczne, pompy ciepła, przydomowe oczyszczalnie ścieków, w przepływowe ogrzewacze wody, w rekuperatory odzysku ciepła, a także w ważne systemy automatyzacji instalacji i sprzętów AGD/RTV – mowa o rozwiązaniu SmartDOM.

Innowacyjne rozwiązania

Innowacyjnymi rozwiązaniami Twojego renomowanego wykonawcy, może być opieranie budowy m.in. o technologię prefabrykacyjną. Nowoczesnych wdrożeń może być jednak znacznie więcej. Przykładem są m.in. pustaki termiczne z wełną mineralną wewnątrz, co nie wymaga wykonywania elewacyjnej termomodernizacji, czy też wybór na poszycie dachowe ultralekkich blachodachówek modułowych, które świetnie imitują wygląd dachówek ceramicznych, zapewniając możliwość wznoszenia tańszej i mniej złożonej więźby dachowej. Pomysłów na innowacyjne, wysokie jakościowo oraz energooszczędne rozwiązania jest wiele. Ważne jest jednak to, aby znał je Twój wykonawca. Tu ze swoją szeroką ofertą dla klientów indywidualnych, biznesowych oraz publicznych, przychodzi firma S&L PARTNER, która zajmowała się między innymi budową obiektu Olimpiastadion Berlin! 

Opracowanie:
Pokrzywnica, Głogowska 51
tel. 605 050 641
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz