Materiał Partnera

Zalety automatycznych bram garażowych

Zalety automatycznych bram garażowych

We współczesnym świecie, niemal w każdej dziedzinie życia, korzystamy z rozwiązań, które ułatwiają nam wykonywanie wielu codziennych czynności. Dzięki automatyzacji stają się one prostsze i nie zabierają nam niepotrzebnie cennego czasu. Automatyczne bramy garażowe to właśnie jedno z takich rozwiązań. Przeczytaj i sprawdź, dlaczego warto z niego korzystać.

Dobra brama garażowa

Brama garażowa należy do tych elementów wyposażenia posesji, które muszą spełniać zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne. Dokonując wyboru bramy, powinniśmy więc brać pod uwagę obie te kwestie.

Jakie funkcje praktyczne powinna mieć dobra brama garażowa?

Zapytaliśmy o to eksperta, naszego rozmówcę z firmy BoJeRo, która specjalizuje się w produkcji bram garażowych: Brama garażowa przede wszystkim powinna zapewniać bezpieczeństwo, zarówno swoim użytkownikom, jak i osobom, znajdującym się w najbliższym otoczeniu. Ponadto dobra brama garażowa to taka, która gwarantuje komfort oraz wygodę podczas codziennego korzystania z niej. Wszystkie te funkcje zaś z powodzeniem spełniają automatyczne bramy.

Automatyczne bramy garażowe – rozwiązanie stawiające na bezpieczeństwo

Brama garażowa musi chronić zawartość garażu przed kradzieżą, ale również – co niezwykle istotne – chronić swoich użytkowników. Automatyczne bramy garażowe wyposażone są w specjalne funkcje wykrywania przeszkód. Dzięki temu osoby, które otwierają bramę, przebywają w garażu lub znajdują się w jej pobliżu, mogą czuć się bezpiecznie. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku zwierząt domowych czy naszych cennych przedmiotów, pozostawionych w okolicach bramy. System wykrywania przeszkód sprawia bowiem, że nawet przy najmniejszym oporze brama się zatrzymuje, a następnie wycofuje.

Komfort i wygoda każdego dnia

Automatyczne bramy garażowe zapewniają nam również dużą wygodę i komfort. Nie musimy ręcznie otwierać bramy, kiedy na zewnątrz panują niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie musimy także opuszczać naszego samochodu w celu otwarcia czy zamknięcia bramy, radiowe sterowanie napędem umożliwi nam sterowanie jej skrzydłem bądź płaszczem bez konieczności wysiadania z auta. Wystarczy, że skorzystamy z pilota, którego zasięg jest na tyle duży, że działa ona nawet do kilkudziesięciu metrów przed wjazdem. To zaś pozwala nam także na dodatkową oszczędność czasu, który przed wjazdem do garażu w przypadku bramy bez automatyki, musielibyśmy poświęcić na czekanie aż ta w pełni się otworzy.  

Warto tutaj wspomnieć o możliwość zaprogramowania nadajnika tak, aby oprócz bramy garażowej sterował również bramą wjazdową, systemami alarmowymi, które zainstalowane są na terenie posesji czy oświetleniem samego podjazdu.

Pojawia się tylko pytanie, co w sytuacji, kiedy zabraknie prądu?

W momencie, w którym braknie zasilania, z pomocą przychodzi system awaryjnego otwierania bramy. Dlatego decydując się na automatyczną bramę, należy pamiętać o tym, aby była ona wyposażona w taki system. Wówczas brak prądu nie będzie stanowił dla nas żadnego problemu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz