Materiał Partnera

Zalany laptop - co zrobić w takiej sytuacji?

Zalany laptop - co zrobić w takiej sytuacji?

Praca przy gorącej kawie z samego rana? Nie może być inaczej. Ta sama kawa, czy herbata, która jest taka pyszna, rozgrzewająca i mocno posłodzona, może zostać przez przypadek wylana przez Ciebie na laptopa. Normalna sprawa, często spotykana sytuacja. Czy jednak wiesz, co powinieneś zrobić w takiej sytuacji? Jest kilka kroków, od których powinieneś zacząć, reszta należy już do zadań serwisu komputerowego!

Co robić po zalaniu laptopa?

Jest kilka kroków, których powinieneś się trzymać po zalaniu urządzenia. Naprawa laptopów na własną rękę nie jest jednak możliwa. Możesz jedynie w dość skuteczny sposób sprawić, że ważniejsze podzespoły nie zostaną zalane, co będzie się wiązało z tańszym serwisem. No dobrze, jakie to kroki?

Przede wszystkim odwróć laptopa do góry nogami. Najgorsze, co możesz zrobić to zacząć od razu wycierać klawisze i ekran szmatką. Powierzchownie może osuszysz urządzenie, ale wpuścisz tym samym do jego wnętrza więcej płynu. No więc odchyl jak najmocniej ekran do tyłu, szarpnij urządzeniem i dynamicznie je odwróć. To pierwszy krok, następnym będzie odcięcie zasilania. O tym nie możesz zapomnieć. Oczywiście nie zawsze laptop jest podłączony do źródła prądu - normalna sprawa. Po kilku godzinach z laptopem do góry nogami możesz go odwrócić i wyczyścić szmatką, najlepiej nawilżoną, która sprawi, że obudowa nie będzie się kleić. Krokiem trzecim będzie telefon lub e-mail do serwisu komputerowego.

Nie bierz się za rozkręcanie urządzenia samodzielnie, nie przyniesie to większych skutków, a jedynie dodatkowe problemy i uszkodzenia. Gdzie możesz oddać laptopa? Na przykład do Smart Service Adrian Szałapski. Przedsiębiorstwo zajmuje się naprawą komputerów od lat. Jest to ceniona firma w swoim regionie z kilku powodów - doświadczenie, jakość usług i szybkość realizacji napraw! Naprawa laptopa, który został zalany jakąkolwiek cieczą to nie wszystko, co serwis oferuje, zajmuje się również przykładowo wymianą klawiatury w laptopie.

Serwis komputerowy - na jaki postawić?

Stawiaj na profesjonalistów, którzy w swojej ofercie mają sporo możliwości. Przykładem może być serwis wymieniony powyżej. Naprawa laptopów po zalaniu to tylko jedna z wielu opcji pomocy urządzeniom klientów, dochodzi do tego między innymi aktualizacja sterowników. Oczywiście to nie koniec, pamiętaj, aby wybierać serwisy z doświadczeniem, które zatrudniają fachowców na wszystkich stanowiskach. Wybieraj oferty rozsądne cenowo, ale nie podejrzanie korzystne, tanio nie zawsze znaczy dobrze. Przed wyborem serwisu sprawdź opinie klientów, którzy już zdążyli skorzystać z usług danej placówki. Może podpytaj znajomych, co sądzą o danym serwisie - to jedno z najlepszych źródeł informacji, bo bardzo wiarygodne. Tylko wtedy masz pewność, że stawiasz na wysoką jakość usług!

Opracowanie:
Kielce, Czachowskiego 52A
tel. 791 603 758
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz