Artykuł sponsorowany

Zalałeś swój laptop? Zgłoś się do serwisu JOKER!

Zalałeś swój laptop? Zgłoś się do serwisu JOKER!

Większość użytkowników laptopów wykonuje prace na swoim komputerze przenośnym przy kawie, herbacie czy ze szklanką wody pod ręką. Ryzyko zalania sprzętu jest zatem duże, a jak zdradzają serwisanci z takich pracowni jak JOKER, ilość zgłoszeń w każdym roku jest spora. Warto zatem wiedzieć, co zrobić od razu po zalaniu laptopa oraz jak przywrócić go do pełnej sprawności. Wbrew mylnym opiniom naprawa urządzenia po kontakcie z płynami nie musi być trudna i droga. Istotne jest jednak to, by wybrać doświadczonych specjalistów.

Co zrobić tuż po zalaniu laptopa?

Wiele osób, które zalały swój sprzęt, przyznaje się do tego, iż próbuje domowych sposobów pozbycia się płynu oraz wilgoci – w ruch idą zatem zarówno papierowe ręczniki oraz ścierki z mikrofibry, jak i suszarka czy miski z ryżem. Co na ten temat sądzą serwisanci? Specjaliści ze sklepu komputerowego i pracowni serwisowej JOKER, która działa we Wrocławiu odradzają samodzielne osuszanie urządzenia. W pierwszej kolejności zalecają, by odłączyć laptop od źródła zasilania, a w przypadku starszych modeli, by wyjąć z nich baterię. Jeśli sprzęt zostanie zalany podczas swojej pracy, należy go także bezzwłocznie wyłączyć i nie próbować uruchamiać. Dlaczego jest to tak ważne? Serwisanci firmy JOKER wyjaśniają, że wtedy może dojść do zwarcia i rozleglejszych uszkodzeń laptopa. Unieruchomienie sprzętu do czasu naprawy to zatem najlepsze wyjście. W jaki jeszcze sposób należy ratować przenośny komputer?

Aby ograniczyć dostęp cieczy do laminatu płyty głównej, powinno się odwrócić zalany laptop do góry nogami przy maksymalnie rozłożonym ekranie. Unikać jednak należy pozycji przypominającej piramidę. W nowszych urządzeniach najlepiej zatem ustawić laptop na płasko. Serwisanci firmy JOKER dodają, że nie należy potrząsać sprzętem. Wilgoć ma wyparować sama stopniowo (trwa to od 24 do 48 godzin), a w tym czasie właściciel urządzenia może umówić wizytę w salonie naprawczym.

Zalany laptop a profesjonalny serwis

Niezależnie od tego, czy zalany laptop miał kontakt z małą, czy z dużą ilością cieczy, zawsze rekomendowane jest oddanie go do sprawdzonego serwisu. W ten sposób można uniknąć rozszerzania się awarii i znacznego uszkodzenia sprzętu. Doświadczeni specjaliści w wielu przypadkach są w stanie za niewielkie pieniądze przywrócić laptopa do użytku i to bez złożonych napraw. Na czym polega zatem procedura osuszania przenośnych komputerów w takich serwisach jak JOKER?

W naszej pracowni zalane laptopy są w pierwszej kolejności rozbierane, a ich podzespoły oceniane są pod kątem technicznym. Bardzo ważne jest oczyszczenie wnętrza komputera, do czego używamy nowoczesnych zestawów naprawczych i maszyn ultradźwiękowych. W przypadku znacznego zalania podzespołów na ogół wymieniamy je na nowe lub poddajemy procesowi regeneracji. Serwis kończy się zaś złożeniem laptopa oraz wnikliwymi testami. Zawsze oddajemy klientowi sprzęt w pełni sprawny oraz gotowy do natychmiastowej pracy.

                                                                            – odpowiada serwisant z wrocławskiej firmy JOKER.

Ile kosztuje naprawa zalanego laptopa?

Koszt naprawy zalanego laptopa uzależniony jest przede wszystkim od rozległości uszkodzeń. Droższy serwis wiąże się z koniecznością wymiany niektórych części, czy to baterii, czy też klawiatury. Jeśli ciecz nie przedostała się jednak zbyt głęboko i nie doprowadziła do zniszczeń elementów komputera, przywrócenie go do użytku to na ogół koszt około kilkuset złotych. Mowa zatem o cenie za czyszczenie urządzenia oraz za test jego sprawności. O szczegóły warto jednak pytać specjalistów z pracowni JOKER podczas bezpłatnych konsultacji.

Opracowanie:
Wrocław, Kwiska 18
tel. 601 159 595
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz