Materiał Partnera

Zakup opon – jakimi wyznacznikami warto się kierować?

Zakup opon – jakimi wyznacznikami warto się kierować?
Choć samochód kojarzy się przede wszystkim z podróżowaniem, przestrzenią wolnością i niekończącą się trasą, to gdyby przyjrzeć się całej sprawie nieco uważniej, nieco paradoksalny może wydać się fakt, iż tylko jedne jego element bezpośrednio styka się z nawierzchnią. Mowa tutaj oczywiście o oponach, których wybór powinien być bardzo dobrze przemyślany i przede wszystkim dopasowany do rodzaju i maksymalnych osiągów pojazdu. Co zatem warto wiedzieć o dostępnych możliwościach?

Nowe czy używane?

Zakup opon do swojego samochodu nie jest sprawą tak prostą, jak mogłoby się powszechnie wydawać i zdaje sobie z tego sprawę każdy kierowca, który kiedykolwiek stanął przed tym wyzwaniem. Zdecydowanie najczęściej pojawiającym się dylematem jest ten związany z finansowym, a co za tym idzie - emocjonalnym rozdarciem. Powstaje wtedy fundamentalne pytanie dotyczące tego, czy bardziej opłacalny jest zakup opon nowych, czy używanych? Niestety nie da się tutaj posługiwać stwierdzeniami kategorycznymi, ponieważ oba rozwiązania niosą ze sobą określony zestaw korzyści i wad. Z pewnością zakup opon nowych jest idealną opcją dla wszystkich tych, którzy planują nie rozstawać się ze swoim samochodem przez kilka najbliższych lat.

Ważne są tutaj względy bezpieczeństwa. Opony nowe to gwarancja bieżnika w idealnym stanie. Nie trzeba obawiać się zatem o problemy z przyczepnością. Niestety sporą zaporą wciąż jest ich koszt. Cena za przyzwoitej jakości komplet może oscylować w granicach 2500 do 3000 zł. Z tego właśnie powodu wciąż ogromnym zainteresowaniem cieszą się opony używane, którym zawsze warto przyjrzeć się przed zakupem. To, że opona nie jest przebita, nie oznacza automatycznie, iż nadaje się do jazdy. Co jeszcze warto wiedzieć?

Zmiana opon – samodzielnie czy w warsztacie?

Oponę oczywiście da się wymienić samodzielnie, choć bez specjalistycznych narzędzi będzie się to wiązało z bardzo nieprzyjemnym i długotrwałym procesem. Z praktycznego punktu widzenia bez względu na to, czy chodzi o sezonową wymianę opon, czy też tą związaną z założeniem opon nowych, zdecydowanie warto skorzystać z usług firmy AD Warsztat Autoprosper. Powierzenie tej czynności profesjonalistom niesie ze sobą także szereg innych korzyści. O czym konkretnie mowa?

Przede wszystkim o to, że każda ingerencja w koło samochodowe wymusza konieczność jego ponownego wyważenia. A tego samodzielnie po prostu zrobić się nie da. Niewłaściwie wyważone koło stwarza dla kierowcy wiele zagrożeń. Zdecydowanie najczęściej spotykanym objawem są charakterystyczne drgania kierownicy, które pojawiają się przy wyższych prędkościach. Niestety w skrajnych sytuacjach trzeba liczyć się z możliwością utraty kontroli nad pojazdem. 

Opracowanie:
Toruń, Grudziądzka 159A
tel. 502 050 534
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz