Materiał Partnera

Zakup armatury przemysłowej – na co warto zwrócić uwagę?

Zakup armatury przemysłowej – na co warto zwrócić uwagę?

Czy wiesz, że armatura przemysłowa ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całej instalacji rur przemysłowych? W związku z tym, wszystkie elementy powinny charakteryzować się odpornością na wysokie ciśnienie oraz wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Nawet jeden mankament może przyczynić się bowiem do awarii całego systemu. Zakup armatury nie powinien być więc przypadkowy. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę, dokonując transakcji.

Kilka słów o armaturze przemysłowej

Najprościej definiując, armatura przemysłowa to różnego rodzaju elementy, przystosowane do pracy przy ciśnieniach – do kilkudziesięciu barów. Są to między innymi: różnego rodzaju zawory, złącza i przepustnice. Zazwyczaj są one przeznaczone do instalacji rur przemysłowych, dlatego muszą być wykonane z jak największą starannością i dokładnością. W szczególności dotyczy to tych elementów, które cały czas mają kontakt ze substancją, przepływającą przez rury - przykładem mogą być zawory, które odpowiadają za zamykanie oraz otwieranie przepływu w odpowiednich momentach.

W jakich branżach stosowana jest armatura przemysłowa?

Zastosowanie armatury przemysłowej nie ogranicza się do jednej branży. Wręcz przeciwnie, znajduje ona zastosowanie praktycznie we wszystkich kategoriach przemysłu. Do najpopularniejszych można więc zaliczyć:

  • przemysł wodno-kanalizacyjny,
  • ciepłownictwo,
  • gazownictwo,
  • przemysł wodny i spożywczy,
  • górnictwo,
  • branżę chemiczną.

Oprócz tego, elementy armatury przemysłowej mogą być również przydatne w budownictwie wielkopowierzchniowym, obejmującym między innymi: centra handlowe, biurowce czy też duże budynki, przeznaczone do zamieszkania.

Zakup armatury – co jest ważne?

Zakup armatury przemysłowej powinien być wcześniej dokładnie zaplanowany. Bardzo ważne jest, by zwrócić uwagę na doświadczenie producenta oraz jego wieloletnią obecność na rynku. W szczególności istotne jest to, by poszczególne elementy posiadały odpowiednie atesty i certyfikaty – pozwalają one bowiem na stosowanie części w różnych gałęziach przemysłu, a także świadczą o wysokiej jakości produktów. Przedsiębiorstwem, które oferuje armaturę przemysłową jest Armatura Befa Sp. z o. o., funkcjonujące na rynku od 2010 roku. Klienci chwalą je za terminową realizację zamówień, profesjonalne podejście do klienta oraz za chęć dzielenia się posiadaną wiedzą i doświadczeniem. Warto również zaznaczyć, że firma ta – jako producent armatury wodociągowej i przemysłowej, działa w oparciu o system zarządzania jakością, zgodny z normą ISO 9001.

Opracowanie:
Nowy Żmigród, Dukielska 79
tel. 13 441 53 46
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz