Materiał Partnera

Zakup apartamentu. Dlaczego okolica ma znaczenie?

Zakup apartamentu. Dlaczego okolica ma znaczenie?

Apartament to na ogół inwestycja. Na apartamencie można zarobić na co najmniej dwa sposoby. Pierwszy to sprzedaż lokalu, gdy jego wartość wzrośnie. Drugi to regularny wynajem, szczególnie krótkoterminowy. Wówczas apartament staje się źródłem dochodu pasywnego. Aby pieniądze włożone w kupno lokalu szybko się zwróciły i płynęły szerokim strumieniem, warto zwrócić uwagę na okolicę.

Kupując apartament, kupujesz też okolicę!

O ile wyposażenie czy standard apartamentu można zmienić, o tyle na kształt okolicy nie mamy wpływu. Możemy jedynie wybrać mniej lub bardziej atrakcyjne miejsce. O tym, jak istotnym czynnikiem przy kupnie apartamentu jest jego otoczenie, świadczy fakt, że im lepsza lokalizacja, tym droższy apartament.

Nie bez powodu to właśnie okolica wpływa istotnie na cenę nieruchomości – wyjaśnia specjalista z Herkules Plaza. – Oferując apartament, oferujesz też wszystko to, co się wokół niego znajduje. Jeśli Twój lokal nie jest dobrze skomunikowany, w otoczeniu brakuje miejsc do spędzania czasu wolnego, nie przyciągnie on najemców, ci bowiem oczekują licznych atrakcji na wyciągnięcie ręki, a także wypoczynku w dogodnych warunkach, w miejscu bezpiecznym, zadbanym i estetycznie zagospodarowanym.

Z wyżej wymienionego powodu to właśnie okolica jest sednem Twojej inwestycji. To ona przyciągnie gości, którzy będą nakręcać Twój interes!

Apartament w dobrej okolicy – czyli w jakiej?

Atrakcyjna lokalizacja niejedno ma imię. Zależy ona zarówno od czynników przyrodniczych, jak i urbanistycznych, charakteru miejscowości i nagromadzenia atrakcji – głównie miejsc, w których można spędzić czas na urlopie.

Za atrakcyjne należy zdecydowanie uznać apartamenty nad morzem czy w pobliżu gór i innych tworów przyrody. To do nich urlopowicze zjeżdżają z całego kraju! Mocną stroną jest też bliskość natury, np. lasu, w którym można odetchnąć pełną piersią. Takie „sąsiedztwo” to nie tylko miejsce do aktywnego wypoczynku, ale też piękny widok z okien – dla wielu wymóg konieczny!

Bardzo istotna jest rozbudowana infrastruktura turystyczna: szlaki piesze i rowerowe, kąpieliska, przejrzyste oznakowanie oraz punkty informacyjne i wypożyczalnie sprzętu (np. rowerów czy desek do sportów wodnych) sprawiają, że Twój apartament stanie się idealną bazą wypadową.

Na korzyść apartamentu przemawiają też zabytki, muzea, ośrodki sportowe, a ponadto dobre lokale gastronomiczne, w których można spróbować lokalnych przysmaków i jeszcze mocniej poczuć klimat miejsca. Warto pamiętać o nocnym życiu! Kluby, kina, teatry – te wszystkie miejsca uatrakcyjniają pobyt na urlopie czy weekendowy wypad, dlatego warto je uwzględnić, szukając apartamentu w dobrej lokalizacji. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz