Materiał Partnera

Zakres współpracy z pracownią architektoniczną przy budowie domu

Zakres współpracy z pracownią architektoniczną przy budowie domu

Budowa domu dzisiaj jest coraz prostsza, a na inwestorze spoczywa coraz mniej obowiązków. Cały proces przygotowawczy, wykonawczy, wykończeniowy oraz odbiorczy, jest bowiem często przeprowadzany pod czujnym okiem architektów, z którymi podjęliśmy współpracę. Ta zaś zaczyna się na samym początku realizacji marzeń o własnym domie, z pięknym ogrodem i elementami architektury małej.

Prace projektowe

Pierwszą i najważniejszą usługą świadczoną przez najlepsze biura architektoniczne, jest projektowanie domów dla klientów, wedle uwarunkowań terenu, a także po uwzględnieniu wszystkim wyznaczników prawnych oraz wymagań zamawiającego. Sam proces projektowy często związany jest z przeprowadzeniem wizji lokalnej przez architekta i przygotowania podglądowego opracowania w formie wizualizacji komputerowej. Dopiero w kolejnych etapach firma przystąpi do tworzenia właściwego projektu, który naniesiony zostanie m.in. na mapy do celów projektowych dostarczonych przez geodetów. Warto przy tym wiedzieć, że dobry projekt zakłada pełen kosztorys, rekomendowane materiały budowlane, a także wskazówki technologiczne. Dzisiaj bowiem stosując różnego rodzaju nowoczesne techniki wznoszenia domów, można zagwarantować sobie znaczną optymalizację budżetową.

Pamiętaj! Dobre biuro projektowe, zapewni również Ci aranżację wnętrz, czy stworzenie małej architektury ogrodowej – od tarasów i altanek, po podjazdy, ścieżki, oczka wodne itd.

Kompleksowy nadzór nad inwestycją

Dobre pracownie architektoniczne, zapewnią również swoim klientom opiekę, czy też pełnoprawny nadzór nad prowadzoną inwestycją. Oznacza to, że współpraca na linii architekt i inwestor, trwa również na etapach realizacji projektu. Wtedy pracownicy biura architektonicznego oceniają prawidłowości postępu prac, a w razie możliwości wprowadzają poprawki lub modyfikacje. Architekci wielokrotnie również pomagają przejść przez proces odbioru obiektu, i co ważniejsze, wcześniejszego uzyskania pozwolenia na budowę. Dzisiaj pomoc administracyjna wielokrotnie znacznie skraca czas realizacji inwestycji.

Doradztwo technologiczne i nie tylko

Ważną dziedziną działań architektów jest również doradztwo technologiczne. Mowa o wspomnianych działaniach dotyczących wyboru odpowiednich materiałów budowlanych, czy nawet rekomendowania wykorzystania usług danych firm budowlanych, dekarskich, instalatorskich, ogrodniczych itd. Szczególnie jest to ważne w przypadku wznoszenia nowoczesnych domów pasywnych, czyli energooszczędnych, które dzisiaj wielokrotnie wyposażane są w systemy solarne, czy własną przydomową oczyszczalnię ścieków oraz studnię głębinową. Budowa obiektów, które przyniosą przy eksploatacji bardzo niskie rachunki, zawsze powinny być zlecane pracowniom, stawiającym na ciągły rozwój i wdrażanie nowych metodologii pracy. Tak jest m.in. w przypadku podejmowania współpracy z firmą The Blok sp. z o.o., która ma za sobą wiele projektów dotyczących budownictwa mieszkalnego, przemysłowego, komercyjnego, a także publicznego – między innymi piękne osiedla: „Hortus”, „Brama Zwierzyniecka”, „Tarasy Twardowskiego”, „Tarasy na Woli”.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz