Materiał Partnera

Zakres usług ślusarstwa artystycznego

Zakres usług ślusarstwa artystycznego

Ślusarstwo dzieli się na kilka specjalności. W zawodzie tym wyróżniamy wzorcarzy wykonujących i naprawiających narzędzia skrawające do metali, monterów zajmujących się montażem oraz końcową obróbką elementów, mechaników konserwujących i naprawiających sprzęt mechaniczny. Ostatnią grupę stanowią ślusarze artystyczni – ich usługi dotyczą szeroko pojętej ozdobnej galanterii metalowej.

Znaczenie ślusarstwa artystycznego

Trudno ukryć, że znaczenie ślusarstwa zmalało w obliczu rozwoju przemysłowych technologii obróbki metali. Rzemiosło to pozostaje jednak nadal niezastąpione w wielu aspektach. Szczególnie ślusarstwo artystyczne, które stanowi atrakcyjną alternatywę dla masowej produkcji elementów metalowych.

Waldemar Telakowiec prowadzi firmę prowadząca usługi ślusarskie z zakresu ślusarstwa artystycznego, ogólnego oraz budowlanego. Działa w Ząbkach już od dwudziestu pięciu lat, a od momentu założenia cieszy się niemalejącym zaufaniem licznych klientów. Stanowi to najlepszy dowód na to, jak duże znaczenie ma ślusarstwo artystyczne. Z usług tych korzystają zarówno indywidualni klienci, jak i przedsiębiorstwa.

Elementy metalowe oraz elementy kute, które są produktem obróbki w ślusarstwie artystycznym, stanowią ważną część elewacji, otoczenia budynków, a także ich wnętrza. Rzemiosło to zajmuje się bowiem wyrobem drobnych przedmiotów takich jak świeczniki czy ozdobne klamki do drzwi oraz większych konstrukcji – mebli, ogrodzeń czy też zadaszeń.

Produkty ślusarstwa artystycznego

Prace ślusarskie w ślusarstwie artystycznym obejmują zarówno wykonanie, jak i montowanie zleconych przez klienta obiektów. Doświadczeni ślusarze z firmy Waldemara Telakowca dokonują realizacji różnego rodzaju zadań.

Do głównych usług należy montaż bram, a także automatyki bramowej, która staje się integralną częścią coraz większej liczby systemów. Innym ważnym elementem działalności ślusarzy artystycznych jest montaż ogrodzeń oraz płotów. Ich największą zaletą jest wyższa w stosunku do produkowanych masowo jakość, a ponadto niepowtarzalność wzornictwa. Podobnie w przypadku montażu balustrad. Zlecając wykonanie daszków dobremu ślusarzowi, zapewniamy, że nasz dom nabierze wyjątkowego charakteru i wyróżni się na tle innych, podobnych mu budynków.

Ponadto ślusarstwo artystyczne obejmuje też elementy wnętrz. Podstawę stanowią tu oczywiście konstrukcje mebli metalowych, które upowszechniły się w mieszkaniach dzięki popularności stylu industrialnego. O wiele dłużej jednak wykorzystywane są karnisze metalowe, które dzięki artystycznej formie mogą stanowić piękny element oprawy okna.

Opracowanie:
Ząbki, kard. Wyszyńskiego 20
tel. 22 781 72 73
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz