Materiał Partnera

Zakres usług oferowanych przez profesjonalne firmy kominiarskie

Zakres usług oferowanych przez profesjonalne firmy kominiarskie

W domach jednorodzinnych oraz różnego rodzaju budynkach użyteczności, w których wykorzystywane są do ogrzewania piece, niezbędne są odpowiednie przewody kominowe. Wszelkie przewody kominowe wymagają odpowiedniej opinii kominiarskiej oraz okresowych przeglądów, które gwarantują bezpieczne działanie przewodów kominowych. Firmy zajmujące się świadczeniem kompleksowych usług kominiarskich oferują szeroki wachlarz usług.

Odbiory kominiarskie nowych i przebudowanych budynków

Nowe budynki wyposażone w systemy ogrzewania wykorzystujące piece opalane przy pomocy różnego rodzaju paliw wymagają odpowiednio zaprojektowanych i solidnie zamontowanych przewodów kominowych. W przypadku nowych zabudowań niezbędny jest odbiór kominiarski, który musi zostać wykonany przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Odbiór techniczny komina może przeprowadzić mistrz kominiarski lub osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia specjalistyczne. Nie tylko w przypadku nowych budynków konieczny jest odbiór komina, ale również jeśli starszy budynek z przewodami kominowymi zostanie przebudowany. Budynki po przebudowie muszą również uzyskać pozytywną opinię dotyczącą przewodów kominowych, gdyż nawet jeśli wcześniej została wydana taka opinia, to po przebudowie traci ona ważność i konieczne jest ponowny odbiór techniczny komina.

Okresowe kontrole kominiarskie

Przewody kominowe odpowiadają za odprowadzenie dymu powstałego w wyniku spalania różnego rodzaju paliwa. Szczelność i drożność przewodów kominowych jest bardzo ważna, gdyż nieszczelności mogą powodować wydostawanie się dymu w domu, natomiast niedrożność może spowodować znaczący spadek wydajności pieca oraz wydostawanie się dymu i innych produktów spalania od razu do pomieszczenia, w którym znajduje się piec. Okresowe kontrole przewodów kominowych pozwalają uniknąć ewentualnych problemów. Do kontroli stanu przewodów kominowych powinniśmy wybrać firmę, mającą duże doświadczenie i wysokie kwalifikacje. Pracownicy takiej firmy dysponują specjalistycznymi narzędziami, które pozwalają na przeprowadzenie precyzyjnych pomiarów oraz wyczyszczenie kominów i wszelkich przewodów kominowych.

Montaż systemów rekuperacji

W celu odzyskiwania wywiewanego ciepła warto zamontować system rekuperacji. Instalacje takiego systemu warto powierzyć profesjonalnym firmom, takim jak  zakład kominiarski Kompak, które zapewnią nie tylko solidny montaż, ale również fachowe doradztwo, dzięki czemu wybierzemy najkorzystniejsze dla nas rozwiązania. System rekuperacji cieplnej pozwoli znacząco obniżyć rachunki za ogrzewanie budynku. Odpowiednia firma zajmie się przygotowaniem projektu systemu rekuperacji oraz jego montażem, a w razie potrzeby rozszerzeniem  systemu o nowinki technologiczne z branży.

Opracowanie:
Kraśnik, Mieszka I 1 lok. 17
tel. 537 003 851
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz