Materiał Partnera

Zakres usług kancelarii adwokackiej

Zakres usług kancelarii adwokackiej

Mając dobrze prosperującą firmę, która prowadzi wymianę na wielu szczeblach i kanałach, zazwyczaj podejmuje się stałą współpracę z wybraną kancelarią adwokacką. Podpisana na czas określony umowa zapewnia przedsiębiorcom kompleksową obsługę w prowadzeniu procesów prawnych pojawiających się w trakcie działania i rozwoju firmy. Pomoc prawnika przyda się w różnych sytuacjach. Zobacz, co znajduje się w zakresie stałej obsługi prawniczej.              

Umowa stałej obsługi – tylko dla dużych firm?               

Oferta regularnych działań kancelarii z określonym podmiotem nie jest skierowana jedynie do dużych i średnich przedsiębiorstw. Zakres współpracy jest też odpowiedni dla klientów indywidualnych, prowadzących niewielką działalność gospodarczą. Doświadczony prawnik, specjalizujący się w prawie gospodarczym będzie dla rozpoczynających działanie na rynku dużym wsparciem. Dlatego też kancelarie proponują klientom indywidualnym asystę w założeniu firmy. Taki serwis w przypadku osoby mało zorientowanej w prawodawstwie i wymogach prawa gospodarczego może być na początku ogromną pomocą. 

Duże firmy zazwyczaj mają specjalny dział prawny, który zajmuje się organizacją wszystkich aktywności związanych z działaniami administracyjno-prawnymi. Małym przedsiębiorcom może się wydawać, że pojawiające się komplikacje prawne mogą być rozwiązane sposobem „zapytaj znajomych i zrób to sam”. Nawet w takich sprawach jak  sporządzenie umów, statutów czy regulaminów porada prawna może jednak przynieść zapracowanemu szefowi małej działalności gospodarczej dużą ulgę.     

Zakres działań kancelarii adwokackiej

Podpisując umowę o współpracę z kancelarią, warto przedstawić swoje potrzeby i ustalić z prawnikiem szczegółowy zakres obowiązków, jakie będą do wykonania. Kancelaria Andrzej Koniecki,z siedzibą we Wrocławiu od wielu lat wspiera działanie firm od strony bieżącej obsługi prawnej.  

Jakie działania podejmuje adwokat we współpracy ze stałymi klientami? Oto niektóre z działań: 

 • reprezentuje klienta w trakcie sporów, na etapie prowadzenia negocjacji, ale także w sądzie, przed organami administracji i egzekucyjnymi;
 • redaguje niezbędne pisma, zarówno sądowe jak i urzędowe;
 • udziela konsultacji prawnych dotyczących prowadzonej przez klienta działalności;
 • przygotowuje niezbędne umowy, statuty, regulaminy i wydaje niezbędne opinie;
 • prowadzi sprawy pracownicze.    

  To jedynie niektóre z wielu działań, będących częścią współpracy z kancelarią prawniczą. Klienci decydujący się na stałą współpracę, oprócz pakietu przedstawionych wcześniej usług, mogą liczyć na pierwszeństwo w realizacji ich spraw, niezmienne i czasem także niższe koszty usług prawnych, łatwiejszy i stały kontakt z pracownikami kancelarii adwokackiej.  


  Prawnicy prowadzący stałą obsługę firmy mają także większy zakres informacji o działalności i potrzebach klienta, ponieważ są na bieżąco zaangażowani w procesy mające miejsce w danym przedsiębiorstwie. Jest to duża zaleta, która przynosi widoczne rezultaty i harmonizuje podejmowane działania prawne.   

  Opracowanie:
  Oceń artykuł (1)
  4.0
  Komentarze
  Dodaj komentarz