Materiał Partnera

Zakładasz firmę? Skorzystaj z pomocy biur rachunkowego!

Zakładasz firmę? Skorzystaj z pomocy biur rachunkowego!

Pomimo tego, iż dzisiaj działalność gospodarczą można założyć błyskawicznie nawet przez Internet warto wszystkie procedury powierzyć w ręce księgowych z dobrego biura rachunkowego. O ile samo złożenie firmy jest stosunkowo proste, o tyle prowadzenie przedsiębiorstwa to nie lada wyzwanie. Warto zatem dokładnie przygotować się do wejścia na bardzo konkurencyjny i agresywny rynek.

Zacznij od biznesplanu

Założenie firmy bez biznesplanu jest niemalże niemożliwe i może okazać się fiaskiem. Dobry projekt funkcjonowania przyszłej działalności gospodarczej to podstawa. Istotne jest określenie nie tylko branży, potencjalnych klientów oraz strategii finansowej, rozwojowej i produktowej. Ważne jest również przygotowanie kosztorysów dotyczących zakupu maszyn i urządzeń, niezbędnego oprogramowania, materiałów i towarów. Nie bez znaczenia są również koszty marketingowe oraz te związane z pomocą prawną.

Biznesplan to zatem bardzo złożony dokument, który musi być opatrzony licznymi załącznikami, ekspertyzami oraz wnioskami, jeśli staramy się ubiegać o dotacje z Urzędu Pracy lub z programów strukturalnych Unii Europejskiej. To w tym pomagają między innymi biura rachunkowe, które zadbają o precyzyjne przygotowanie biznesplanu, który również ułatwi start przedsiębiorcy w walce o klientów oraz kontrahentów. Jest on także ważny przy staraniu się o kredyty obrotowe i leasing.

Ustal ustrój rachunkowy firmy

Oprócz biznesplanu biuro rachunkowe nowym przedsiębiorcom pomaga ustalić optymalny ustrój rachunkowy. Wybierana jest nie tylko forma prawna firmy, typ ewidencji podatkowej (na zasadach ogólnych lub uproszczonych) oraz narzędzie księgowości (KPiR, ryczałt, karta podatkowa, księgi handlowe).

Ważne jest także ustalenie najlepszych z możliwych typów opodatkowania, a także wyznaczenie jakie umowy będą konstruowane dla potencjalnych pracowników. Biura rachunkowe pomogą również wdrożyć szerokie optymalizacje podatkowe, w tym wykorzystanie preferencyjnych warunków działalności dla nowych podmiotów gospodarczych. Takie firmy jak CENTRUM KSIĘGOWE pomagają także we wszystkich formalnościach urzędowych.

Zadbaj o wdrożenie rachunkowości zarządczej w firmie

Aby dobrze zarządzać finansami firmy, rozpoznawać ryzyka i okazje rynkowe warto wdrożyć w przedsiębiorstwie rachunkowość zarządczą. Służy ona głównie potrzebom wewnętrznym zarządzania firmą, zapewniając dane niezbędne do podejmowania decyzji bieżących i rozwojowych. Rachunkowość zarządczą powinni stosować menadżerowie, kierownicy i właściciele nawet wtedy, jeśli obsługa księgowa oraz kadrowo-płacowa w pełni zostanie powierzona w ręce zewnętrznego biura rachunkowego.

Opracowanie:
Dzierżoniów, Nowowiejska 61A lok. A
tel. 74 645 62 12
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz