Materiał Partnera

Zakładanie działalności gospodarczej

Zakładanie działalności gospodarczej

Prowadzenie własnej firmy to marzenie wielu osób. Jest to pewnego rodzaju wyzwanie, ale daje ono wiele satysfakcji i jak mówią klienci szczególne poczucie wolności. W przypadku, gdy dojrzeliśmy do podjęcia tej zmieniającej życie decyzji, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Zmieniające się przepisy oraz obowiązki wynikające z litery prawa stanowią przeszkodę dla osób rozpoczynających przygodę z własnym biznesem.

Własna firma to bardzo często odpowiedź na chęć zrealizowania swojego marzenia o usamodzielnieniu się na dzisiejszym rynku pracy. Część osób chce przekształcić swoje hobby w realny zarobek i planuje dalszy rozwój. Ponieważ początkujący przedsiębiorca powinien podjąć szereg ważnych decyzji związanych z założeniem działalności gospodarczej dobrze, gdy na początku skorzysta z pomocy firm jak Kancelaria Księgowa. Nasze biuro rachunkowe z siedzibą w Krakowie specjalizuje się między innymi w pomocy podczas zakładania firmy. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę, aby bezstresowo cieszyć się tą ogromną zmianą w życiu!

Pierwsze wybory

Rejestracja firmy to ekscytujące wydarzenie, które wielu przedsiębiorców odbiera jako pierwszy krok w kierunku rozwoju. Jedną z najważniejszych czynności, jakie musi wykonać przyszły właściciel firmy to jej rejestracja poprzez formularz CEIDG-1 (jest to wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). Co ważne, przed jego wypełnieniem powinniśmy przygotować sobie najważniejsze informacje o naszej przyszłej firmie. W formularzu należy podać nasze dane osobowe w tym numer NIP. Należy wpisać również nazwę naszej firmy oraz rodzaj działalności. Jest to bardzo ważny moment, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na kolejne nasze wybory. Nazwa powinna być łatwa do zapamiętania oraz zapisania. Natomiast rodzaj działalności określimy korzystając z Polskiej Klasyfikacji Działalności i podanych tam numerów PKD. To również moment, gdy wybieramy formę opodatkowania podatkiem dochodowym. Warto zapoznać się ze wszelkimi dostępnymi formami opodatkowania, aby mieć pewność, że nasz wybór będzie najlepszy dla wykonywanej w przyszłości działalności.

Jaka forma prawna działalności?

Zakładając firmę po raz pierwszy musimy zastanowić się, jaka forma prawna będzie dla nas najlepsza. Najpopularniejsze dziś są jednoosobowa działalność gospodarcza i spółka cywilna. Jednoosobowa działalność gospodarcza to forma idealna, gdy działamy w branży o niskim ryzyku finansowym. Nie wymaga kapitału zakładowego i istnieje większa możliwość korzystania z ulg i dotacji. Jednak jest ona zarejestrowana na konkretną osobę, więc nie można jej dziedziczyć lub sprzedać. Spółka cywilna pozwala maksymalizować wkład a co za tym idzie i zysk. Małe koszty utrzymania powodują, że jest to jedna z najczęściej wybieranych form przez początkujących przedsiębiorców chcących pracować ze wspólnikiem. Zgłaszając się do naszego biura możecie mieć Państwo pewność, że dokładnie wytłumaczymy różnice i doradzimy Wam najlepszą opcję!

Opracowanie:
Kraków, Wysłouchów 14 lok. 34, Podgórze
tel. 503 012 717
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz