Materiał Partnera

Zajmij się prowadzeniem firmy. Księgowość zostaw profesjonalistom

Zajmij się prowadzeniem firmy. Księgowość zostaw profesjonalistom

Samodzielne prowadzenie księgowości swojego przedsiębiorstwa to zwykle niezbyt dobry pomysł. Dlaczego? Sprawy podatkowe pochłaniają bardzo dużo czasu, a każda pomyłka może prowadzić do konieczności tłumaczenia się przed urzędnikami. W takich warunkach trudno skupić się na rozwijaniu własnego biznesu. Dlatego księgowość lepiej powierzyć ekspertom, by swój czas móc zainwestować w rozwijanie własnej firmy.

Skup się na swojej branży

Nie każdy przedsiębiorca musi znać się na prowadzeniu księgowości. Tak naprawdę znaczna większość właścicieli firm ma niewielką wiedzę na temat zasad związanych z rozliczeniami finansowymi. To nic złego. Prowadząc firmę, mamy znać się na własnej branży. Od spraw podatkowych nie ma jednak ucieczki. Dlatego jeśli sami nie możemy sobie z nimi poradzić, powinniśmy skorzystać z pomocy profesjonalistów. Sami skupmy się na prowadzeniu biznesu, a księgowość zostawmy księgowym! To wyjdzie na dobre naszej firmie. Ekspertem w dziedzinie księgowości jest Lipka Maria. Usługowe Prowadzenie Ksiąg Rachunkowych. Biuro rachunkowe. Dzięki dużemu doświadczeniu we współpracy z przedsiębiorcami, pracownicy tego biura rachunkowego z Poznania doskonale wiedzą, co robić, by spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Co zrobi za Ciebie księgowy?

Zakres działalności biur rachunkowych bywa bardzo szeroki i często znacznie wykracza poza zwykłe prowadzenie ksiąg podatkowych, ksiąg handlowych.  Księgowy zajmie się dla nas rejestrami zakupów i sprzedaży krajowych oraz zagranicznych transakcji, a także rozliczeniem usług świadczonych nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Będzie też pośredniczyć w kontaktach z urzędem skarbowym i z ZUS-em. Biuro poprowadzi sprawy kadrowe – związane ze sporządzaniem list płac, przygotowywaniem umów i wszystkich innych spraw dotyczących zatrudniania pracowników. Księgowy wykonuje również niezbędne sprawozdania finansowe. W razie potrzeby przygotuje dla nas też dokumentację potrzebną do złożenia w sądzie lub urzędzie skarbowym. Ponadto wśród obowiązków księgowego znajduje się sporządzanie okresowych sprawozdań statystycznych. Profesjonalny księgowy powinien być elastyczny i dostosowywać się do potrzeb klienta – dlatego pomoże on nam także podczas składania wniosku kredytowego i planowania inwestycji. Korzystając z porad specjalisty od finansów mamy większe szanse, by uniknąć błędów inwestycyjnych. Bardzo ważne, że pracownicy biura rachunkowego na bieżąco śledzą informacje na temat zmian prawnych i podatkowych – dzięki temu są w stanie odpowiednio zająć się sprawami swoich klientów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz