Artykuł sponsorowany

Zainwestuj w termoizolacje i zachowaj ciepło w domu

Zainwestuj w termoizolacje i zachowaj ciepło w domu

Izolacja cieplna budynków mieszkalnych to świetna forma redukcji utraty ciepła w okresie zimowym. Dodatkowo pozwala na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie oraz ochronę domu przed zawilgoceniem. Z tego rozwiązania mogą skorzystać posiadacze domów podpiwniczonych, ale również Ci, którzy nie posiadają podpiwniczenia. Kto i kiedy może wykonać termoizolację? Sprawdź już teraz!

Termoizolacja- dla kogo?

Przez lata utarło się błędne przekonanie, iż termoizolacja to rozwiązanie tylko dla domów podpiwniczonych. Dziś już wiemy, że nie tylko domy zagłębione w gruncie mogą z niej skorzystać. Budynki niepodpiwniczone oraz te, które mają stały kontakt z wilgotnym podłożem, również mogą być wyposażone w dodatkową izolację cieplną.

Zalety i wady termoizolacji

Największą zaletą jest oddzielenie fundamentów od chłodnej i wilgotnej gleby, która pochłania sporą ilość ciepłego powietrza z domu (nawet 20%). Bezkonkurencyjnym pionierem w tej dziedzinie jest ocieplanie natryskowe. Pozwala na zabezpieczenie budynku mieszkalnego od fundamentów aż po sam dach. Nie zawiera żadnych łączeń, a więc ciepłe, domowe powietrze nie ma możliwości ucieczki. Genialne rozwiązanie!

Ciężko doszukać się jakichkolwiek wad termoizolacji, w szczególności tej natryskowej. Obserwacje rynkowe pozwalają na stwierdzenie, że  największym zagrożeniem dla każdej izolacji cieplnej jest czynnik ludzki. Nie wszyscy wykonawcy posiadają odpowiednią wiedzę o używanych materiałach oraz metodach ich zabezpieczenia. Prowadzi to do szybkiej eksploatacji użytych tworzyw. Tą kwestię możemy rozważyć w szczególności izolacji natryskowej. Niektórzy klienci skarżą się na jej szybkie starzenie, co jest skutkiem nieprawidłowego jej położenia. Świetnym przykładem są natryski na elementy zewnętrzne, które mają niską odporność na promienie UV. Niezbędnym staje się zabezpieczenie specjalną farbą akrylową, silikonową bądź bitumiczną.

Charakterystyka izolacji natryskowej

Jak już wspomnieliśmy, dzięki niej jest możliwe ocieplenie domu od fundamentów po sam dach. Izolacja natryskowa wykorzystuje pianę poliuretanową nanoszoną za pomocą agregatu. Wyróżniamy dwa rodzaje pian:

●       piana zamkniętokomórkowa,

●       piana otwartokomórkowa.

Obie są niezwykle lekkie oraz wykazują dobre parametry termiczne.

Izolacja natryskowa stała się modnym i wygodnym rozwiązaniem. Ważnym jest znalezienie dobrego wykonawcy, który użyje odpowiedniego rodzaju piany poliuretanowej oraz położy jej odpowiednią warstwę. Firma Termo-Bud z Elbląga w woj. warmińsko-mazurskim istnieje od 2018 roku i oferuje izolacje natryskowe, instalacje budowlane oraz budowę domów od początku do końca. Pracują Z materiałami najwyższej klasy oraz gwarantują rzetelność swoich usług.

Opracowanie:
Elbląg, Sienkiewicza 7 lok. 8
tel. 791 046 562
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz