Artykuł sponsorowany

Zadłużony spadek? Skorzystaj z pomocy Kancelarii Adwokackiej Roberta Łabudy

Zadłużony spadek? Skorzystaj z pomocy Kancelarii Adwokackiej Roberta Łabudy
Chociaż zazwyczaj spadek kojarzy się z uzyskaniem jakichś dóbr lub nieruchomości, nie zawsze tak jest. Śmierć bliskiej osoby to zawsze trudne przeżycie, ale może okazać się jeszcze trudniejsze, gdy okaże się, że pozostawiła ona po sobie długi. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy przyjęcie spadku jest obowiązkowe? Te i wiele więcej kwestii pomoże rozwiązać Kancelaria Adwokacka Roberta Łabudy.

Spadek i dziedziczenie w świetle prawa

Polskie prawo zakłada dwa sposoby dziedziczenia – testamentowe oraz ustawowe. Pierwszy z nich ma miejsce w sytuacji, gdy osoba zmarła napisała testament i jest on prawomocny. Wtedy spadek dzielony jest zgodnie z wolą zmarłego. Natomiast jeśli testament nie istnieje, obowiązuje dziedziczenie ustawowe, a więc majątek i ewentualne długi otrzymują w równych częściach najbliżsi krewni, czyli współmałżonek, dzieci lub wnuki. Gdy zmarły nie miał własnej rodziny, dziedziczą jego rodzice oraz rodzeństwo, a następnie dzieci rodzeństwa.

Postępowanie spadkowe

Przeprowadzenie postępowania spadkowego jest konieczne jeżeli zmarły nie pozostawił po sobie testamentu. Główny cel to wyznaczenie spadkobierców oraz tego, w jakiej części dziedziczą oni spadek. Oczywiście nie zawsze proces ten przebiega bezproblemowo. Niekiedy dochodzi do sporów pomiędzy spadkobiercami, którzy nie są zgodni co do podziału majątku. Wtedy sprawa trafia do sądu i to on rozstrzyga kwestie dziedziczenia. Aby uniknąć niekorzystnego rezultatu, najlepiej skorzystać z doradztwa specjalistów od prawa. W Mielcu takie właśnie usługi oferuje Kancelaria Adwokacka Roberta Łabudy. Prawnik po dokładnym przeanalizowaniu sprawy podpowie, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla klienta.

Jakie możliwości ma spadkobierca?

Co zrobić w sytuacji, gdy okazuje się, że spadek jest zadłużony? Spadkobierca ma trzy możliwości, a wybór zawsze zależy od danej sprawy. Dlatego tak ważne jest, aby dobrze przemyśleć decyzję i zasięgnąć porady u osób, które doskonale znają wszelkie zawiłości prawa. Adwokat Robert Łabuda dokładnie przedstawi wady i zalety każdego z rozwiązań, a więc:

  • całościowego przyjęcia spadku wprost, łącznie ze wszystkimi długami,
  • kategorycznego odrzucenia spadku, zarówno długów, jak i majątku,
  • przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza, czyli przyjęcia długów, ale jedynie do wysokości otrzymanego spadku.
Profesjonalna pomoc prawna może być kluczowa w skomplikowanych sprawach spadkowych. Adwokat pomoże uniknąć niekorzystnej sytuacji, a w najgorszym wypadku nawet poważnych problemów finansowych, które mogłyby wyniknąć po przyjęciu spadku. 
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz