Artykuł sponsorowany

Zadbaj o zdrowie – rób badania profilaktyczne

Zadbaj o zdrowie – rób badania profilaktyczne

Stare powiedzenie głosi, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Najlepszym sposobem są regularne badania profilaktyczne mające na celu kontrolę stanu zdrowia i szybkie wykrycie wszelkich nieprawidłowości. Nie czekaj, aż zaczniesz odczuwać dolegliwości – wiele chorób we wczesnym stadium nie daje oznak, a szybkie ich wykrycie znacznie zwiększa szansę na całkowite wyleczenie. Sprawdź, jak dbać o swoje zdrowie, by cieszyć się długim i szczęśliwym życiem.

Profilaktyka to podstawa

Profilaktyczne badania mają na celu monitorowanie stanu zdrowia pacjenta. To dzięki nim u wielu osób wykryto choroby układu krążenia, nowotwory, a nawet gruźlicę, zanim choroby te zaczęły dawać wyraźne objawy. Dzięki szybkiej diagnozie i wdrożeniu odpowiedniego leczenia często możliwe jest całkowite wyleczenie pacjenta, zanim choroba zacznie poważnie się rozwijać. Wiele placówek medycznych oferuje pakiety badań profilaktycznych – warto z nich korzystać, by mieć pewność, że Twojemu organizmowi nic nie dolega.

Szczególnie ważne jest wykonywanie badań profilaktycznych u osób z podwyższonym ryzykiem zachorowania – osób starszych, pacjentów z obniżoną odpornością, a także osób, u których w rodzinie zdarzały się już przypadki zachorowań. Koniecznie sprawdź, czy Twoja placówka medyczna oferuje takie usługi.

Badania nie muszą być drogie

Wiele osób nie bada się regularnie pod kątem różnych chorób, ponieważ żyje w przekonaniu, ze badania takie są drogie. Na szczęście wiele placówek medycznych, takich jak SZPZLO Warszawa Bemowo-Włochy prowadzi zdrowotne programy profilaktyczne, które finansowane są ze środków NFZ, środków miasta ze środków własnych. Oznacza to, ze w takim miejscu możesz zbadać się za darmo.

Do programów finansowanych przez NFZ w ramach promocji zdrowia zaliczamy:

  • profilaktykę chorób układu krążenia,
  • profilaktykę gruźlicy,
  • profilaktykę raka piersi,
  • profilaktykę raka szyjki macicy,
  • program profilaktyki raka szyjki macicy - etap pogłębionej diagnostyki.

W publicznych przychodniach znajdziesz też wiele programów skierowanych do seniorów, na przykład zajęcia edukacyjne oraz ruchowe zajęcia prozdrowotne, pakiety badań dla kobiet w ciąży, a także programy zdrowotne dla dzieci i osób cierpiących na cukrzycę.

Warto zaznaczyć także, że wiele szczepień przeciwko groźnym wirusom również jest darmowe – na przykład szczepienia przeciwko wirusowi grypy dla osób po 65 roku życia oraz szczepienia przeciwko groźnemu wirusowi HPV 12 (wirus brodawczaka ludzkiego, który prowadzić może do raka szyjki macicy) dla dziewczynek pomiędzy 12 a 13 rokiem życia.

Zadbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich – sprawdź jakie programy profilaktyczne oferuje Twoja placówka medyczna.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz