Materiał Partnera

Zadbaj o turbosprężarkę z profesjonalistami z warszawskiego serwisu STS Turbo

Zadbaj o turbosprężarkę z profesjonalistami z warszawskiego serwisu STS Turbo

Turbosprężarka jest częścią, która pozwala na zwiększenie sprawności silnika w pojazdach osobowych, ciężarowych oraz różnego typu maszynach budowlanych, rolniczych i drogowych. Rozwiązanie to jest powszechnie stosowane ze względu na dużą skuteczność oraz oszczędność paliwa nawet o 20-30% w skali miesiąca. Dzięki serwisowi STS Turbo możesz przedłużyć żywotność turbosprężarki i zapobiec częstym usterkom.

Kiedy powinieneś udać się do STS Turbo?

O turbosprężarkę należy dbać regularnie i od czasu do czasu odwiedzać warsztat w celu rutynowej diagnostyki. Są jednak sytuacje, kiedy niepokojące objawy zmuszają do niezwłocznej wizyty w warsztacie, a zaliczają się do nich:

  • Nietypowe odgłosy – mogą być metaliczne lub sprawiające wrażenie „tarcia”. Najczęściej nasilają się podczas zwiększania obrotów silnika.
  • Wysokie zużycie oleju – dzieje się tak, kiedy olej przenika przez mocno wyeksploatowane części turbosprężarki i jest wręcz „wchłaniany”.
  • Niebieskawy dym z wydechu – świadczy o nadmiernej ilości oleju zasysanego do wnętrza komór spalania.
  • Czarny dym z wydechu – powodem jest najczęściej niewystarczająca ilość powietrza wtłaczana do cylindrów, przez co spalanie zachodzi w niewłaściwy sposób.
  •  Brak mocy – w ten sposób mogą objawiać się pęknięte lub zablokowane przewody.
  •  Wyciek oleju w okolicy turbiny – jeden z najniebezpieczniejszych objawów, który jest spowodowany najczęściej nadmierną eksploatacją. Może doprowadzić do uszkodzenia silnika

O usterkach związanych z turbosprężarką często informuje również charakterystyczna kontrolka „check engine”, choć przyczyn jej wyświetlania może być dużo. Jak wiadomo, ostrożności nigdy za wiele, dlatego lepiej wybrać się na kompleksową diagnostykę turbosprężarki, niż dopuścić do trwałego uszkodzenia silnika, które zwykle wiąże się ze szczególnie wysokimi kosztami.

Najnowsza oferta warsztatu

W ofercie serwisu STS Turbo znajduje się przede wszystkim kompleksowa regeneracja, w  której zakres wchodzi czyszczenie oraz wymiana uszkodzonych podzespołów. Najskuteczniejszą metodą czyszczenia turbosprężarek jest przeprowadzenie go po całkowitym demontażu tej części za pomocą wanien ultradźwiękowych i myjek ciśnieniowych, które znajdują się na wyposażeniu serwisu. Oprócz tego firma prowadzi sprzedaż nowych, oryginalnych turbosprężarek, pochodzących od najlepszych światowych producentów, takich jak GARRETT, KKK BorgWarner, HOLSET, Schwitzer, Mitsubishi, czy też IHI. Z warsztatu wyjedziesz nie tylko z dokładnie oczyszczoną turbiną, ale również gwarancją bez limitu kilometrów – specjaliści z STS Turbo doskonale wiedzą, że są niezawodni, a ich usługi skutecznie przedłużają żywotność nawet starych i mocno zużytych turbosprężarek.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz