Materiał Partnera

Zadbaj o rozwój dziecka, zapisując go do dobrego przedszkola!

Zadbaj o rozwój dziecka, zapisując go do dobrego przedszkola!

Rola edukacji przedszkolnej w życiu dziecka jest bardzo ważna. Etap ten nie powinien być pomijany przez rodziców, ponieważ pociechy uczestniczące w grupowych zajęciach jeszcze przed podjęciem kształcenia w szkole wykazują znacznie wyższe kompetencje rozwojowe. Mowa nie tylko o lepszej przyswajalności wiedzy, ale także zachowań społecznych. Dzisiaj pedagodzy, pediatrzy oraz psychologowie polecają, aby dzieci zapisywać do przedszkoli wyróżniających się nowoczesnymi modelami edukacji.

Przedszkole – rozwój intelektualny, społeczny i psychoruchowy

Według badań naukowych i licznych analiz opartych na obserwacjach dochodzi się do konkluzji, która mówi o tym, iż dzieci zapisywane do przedszkoli mogą osiągnąć znaczną przewagę rozwojową nad rówieśnikami, którzy w tym czasie pozostali w domu. Jest to wynik nowoczesnych programów ośrodków edukacyjnych, a także plastycznego umysłu młodego człowieka, który potrzebuje kontaktu nie tylko z podstawową komórką społeczną, jaką jest rodzina. Wybierając przedszkole, warto zatem nie tylko brać pod uwagę jego standard sanitarny (mowa o diecie dla dzieci, infrastrukturze budynku, wykorzystywaniu nowoczesnej technologii), ale przede wszystkim dobrze skonstruowany program rozwoju intelektualnego, społecznego i psychoruchowego dziecka.

Program oparty o międzynarodowe standardy

Coraz większa ilość rodziców jest zmuszona zapisywać dzieci do prywatnych przedszkoli. Pomimo iż jest to dodatkowy wydatek, może on przynieść wymierne korzyści. Wybierając renomowane ośrodki edukacyjne, stawiamy bowiem na prawidłowy i co bardzo ważne przyśpieszony rozwój dziecka. W ten sposób już od wczesnych lat można rozwijać talenty pociech i wykorzystywać ich naturalne predyspozycje. To między innymi ich odnajdywaniem zajmują się specjaliści takich placówek jak Niepubliczne Przedszkole Bajka z Jeleniej Góry. Ośrodek wyróżnia się również wdrożeniem programu edukacyjnego opartego o międzynarodowe standardy. Mowa między innymi o takich technikach: „Metoda Dobrego Startu”, „Metoda Ruchu Rozwijającego”, „Pedagogika zabawy Klanza”, „Dziecięca Matematyka”, „Metoda ekspresji ruchowej i twórczej R. Laban, K. Orff”, „Metoda wspierająca aktywnośc ruchową  A.M.Kniessów”.

Istotna rola zajęć kulturalnych

Przy wyborze dobrego przedszkola nie tylko liczy się indywidualne podejście do naszego dziecka i jego rozwoju. Ważne jest także to, aby czas, który spędza pociecha w danej placówce, był spożytkowany w różnorodny sposób. Tu bardzo liczą się wycieczki krajoznawcze, a także kulturalne. Bardzo ważne jest to, aby dziecko w wieku przedszkolnym zapoznało się z takimi instytucjami jak szkoła, policja, straż pożarna, straż miejska, BWA, dom kultury, ośrodek sportu, wybrane zakłady pracy, teatr, filharmonia, muzea, czy poczta. W ten sposób wychowawcy mogą obserwować rozwój zainteresowań dziecka i pomóc w ustalaniu drogi odkrywania jego prawdziwego talentu!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz