Materiał Partnera

Zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych – czym zajmują się pracownicy firmy Virater?

Zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych – czym zajmują się pracownicy firmy Virater?

Firmy remontowo-budowlane podczas realizacji poszczególnych prac wykorzystują różne materiały budowlane. W trakcie wykańczania wnętrz lub ich renowacji używa się często płyt kartonowo-gipsowych. Wykonuje się z nich między innymi podwieszany sufity, lekkie ścianki działowe czy też zabudowy poddaszy. Płyty kartonowo-gipsowe to materiał chętnie stosowany przez firmę Virater. Zobacz, do jakich prac się ich używa i czym jeszcze zajmuje się wspomniana firma budowlana.

Sufity podwieszane – główne zastosowanie płyt kartonowo-gipsowych

Płyty kartonowo-gipsowe są powszechnie stosowane do różnych prac wykończeniowych i remontowych. Korzysta z nich między innymi firma budowlana Virater. Z tego materiału często wykonuje się sufity podwieszane. Sprawdzą się one niemalże we wszystkich pomieszczeniach, a dzięki nim można zakryć wszelkie niedoskonałości, jakie są pod właściwym sufitem. Mowa tu przede wszystkim o przewodach instalacyjnych, czy też elementach instalacji hydraulicznej. Jak zaznacza specjalista ze wspomnianej wcześniej firmy budowlanej:

Płyty kartonowo-gipsowe nie nadają się do maskowania przewodów gazowych. Wynika to z faktu, iż w przypadku rozszczelnienia takich rur stężenie gazu będzie bardzo duże, zanim poczujemy, że one się ulotnił. To stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla mieszkańców.

Jednak płyty kartonowo-gipsowe świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których chcemy zamontować oświetlenie punktowe. Wówczas zakryją one wszelkie przewody elektryczne. Trzeba jednak pamiętać, że montaż sufitów podwieszanych wiąże się z obniżeniem pomieszczenia.

Tworzenie ścianek z płyt kartonowo-gipsowych

Firma budowlana Virater specjalizuje się również w stawianiu ścianek z płyt kartonowo-gipsowych. Dzięki nim w prosty sposób można zmienić wygląd mieszkania, a nawet wyodrębnić nowe pomieszczenia. Takie płyty sprawdzą się doskonale przy tworzeniu gabinetu, pokoju dla dziecka, czy też garderoby. Dość często ścianki działowe z płyt powstają, aby oddzielić kuchnię od jadalni. Jak zaznacza fachowiec z firmy budowlanej Virater z Jezioran na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, ścianki z płyt kartonowo-gipsowych to ciekawa alternatywa dla generalnego remontu mieszkania. Do zalet tego rozwiązania należy zaliczyć to, iż ich wykonanie jest szybsze, łatwiejsze, a także tańsze.

Pozostałe usługi remontowo-budowlane oferowane przez firmę Virater

Pracownicy wspomnianej wcześniej firmy zajmują się również innymi pracami wykończeniowymi. Oprócz montażu płyt kartonowo-gipsowych ich specjalizacją jest między innymi układanie glazury i terakoty. Ponadto zajmują się oni malowaniem ścian i sufitów, tynkowaniem i gipsowaniem. Uzupełnieniem oferty jest ocieplanie obiektów budowlanych, a w szczególności poddaszy. Co więcej, firma remontowo-budowlana Virater podejmuje się także wszelkich prac związanych z instalacjami elektrycznymi i wodnymi.

Opracowanie:
Jeziorany, pl. Zamkowy 12 lok. 2
tel. 602 605 136
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz